• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2202
  • Dünkü Görüntülenme: 3418
  • Toplam Görüntülenme: 8580915

Belçika’nın Gent şehri Wondelgemstraat sokağında gergin saatler

6 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
70 defa okundu.
Belçika’nın Gent şehri Wondelgemstraat sokağında gergin saatler

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrinde geçtiğimiz günlerde Bulgaristan asıllı bir vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine sosyal medya üzerinden örgütlenerek Wondelgem sokağında toplanan 200 kadar Bulgaristan vatandaşı protesto eylemi düzenledi.

Protesto eylemi son bulana kadar sivil polisler toplanma alanındaki kalabalığın içinde yerlerini alırken, sokağın çıkış ve giriş noktalarında polis araçları hazır bekletildi.


Gent Wondelgemstraat sokağında yaşadığı bildirilen Cushka lakaplı fakat sokağın esnafları tarafından Fevzi olarak tanınan kişinin, Wondelgemstraat sokağı esnaflarından E.Ç. tarafından dövülerek öldürüldüğü iddiaları üzerine, tepkilerini göstermek için Sint-Jozef Kilisesi önünde yaklaşık 2 saat süren eylem düzenleyen Bulgaristanlı vatandaşlar, suçluların yakalanarak Adalet’e teslim edilmesini istediklerini ifade ettiler.


İddialar hakkında bilgisine başvurduğumuz E.Ç.‘nin babası R.Ç., Gent şehrinin önemli ve tanınan avukatlarından Ercan TOK ile birlikte haber merkezimizin sorularını cevaplayarak, iddiaların tamamen asılsız ve hiç bir delile, ve de gerçeğe dayanmayan suçlamalar olduğunu açıklayarak, “bu yalan ve asılsız iftiraların kim ve kimler tarafından çıkarıldığını bizde öğrenmek istiyoruz” açıklamasında bulundular.

OĞLUNUZ TÜRKİYEYE Mİ KAÇTI ?

Baba R.Ç., “hayatını kaybeden Fevzi, bizler ve sokak esnafı tarafından sahiplendiğimiz bir kişiydi. Kasap et, fırıncı ekmek, marketçi meyve veriyordu. Hepimiz sokakta Fevzi’nin yaşamına yardımcı olduk.” diyerek oğlunun suçsuz olduğunu iddia etti ve annesi ile Türkiye’de olan oğlunun Perşembe günü birlikte Belçika’ya döneceklerini söyledi.

Av. Ercan TOK, E.Ç’nin ve ailesinin haksız ve asılsız suçlamalara maruz kaldığını ve hedef gösterildiğini söyleyerek, E.Ç.’nin Türkiye’ye kaçtığı iddialarının tamamen yalan ve asılsız olduğunu açıkladı ve yaşamını kaybeden Fevzi isimli vatandaşın ölümünden önce rezarvasyon yapıldığını iddia ederek, aşağıdaki 1 Ekim 2020 tarihli rezarvasyon belgesini Belemtürk ile paylaştı.

Av. Ercan Tok aynı zamanda asılsız suçlamalarla ilgili başsavcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Wondelgemstraat esnaflarından Emre Kökçü ise, yaşamını kaybeden Fevzi’nin esnafların yardımlarıyla yaşadığını, Fevzi’yi döverek öldürdüğü iddia edilen E.Ç’nin de herzaman Fevzi’ye yiyecek vererek yardım ettiğini, E.Ç’nin yardım ettiği birisine böyle bir kötülük yapacağına kesinlikle inanmadığını ifade etti. Sorumluların bulunması gerektiğini söyleyen Kökçü, “Bulgaristanlı kardeşlerimizle huzur içinde yaşamaya devam etmeliyiz. Tarihe dayanan dostluklarımızın ve iyi ilişkilerimizin bozulmasına müsade etmemeliyiz.” dedi.

Konuyla ilgili polisin geniş çaplı araştırma ve soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN