• Bugün Görüntülenme: 1979
  • Dünkü Görüntülenme: 3247
  • Toplam Görüntülenme: 10179222

Belçika’nın Gent Belediyesinde Arap Baharı

16 Aralık 2018
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3088 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Gent Belediyesinde Arap Baharı

Belçika’nın Gent şehrinde belediye meclis adayı olarak 14 ekim 2018 belediye seçimlerinde ilk kez seçime giren Faslı asıllı Belçika vatandaşı başörtülü Hafsa El-Bazioui, 3 yıllığına Gent Belediye Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Fas asıllı Belçika vatandaşı Hafsa El-Bazioui (Yeşiller – Groen), Open VLD, Yeşiller (Groen), Sp.a ve CD&V partileri arasında yapılan koalisyon görüşmelerinde alınan karara göre, ulaşım ve gent bayramları ile ilgili belediye başkan yardımcılığını ilk 3 sene Sp.a partisinden Annelies Storms yaptıktan sonra, ikinci 3 sene için görevi Belçika tarihinde ilk başörtülü belediye başkan yardımcısı olarak Fas kökenli Belçika vatandaşı 31 yaşındaki Hafsa El-Bazioui üstlenecek.

Belçika ve Gent siyasetinin önemli isimlerinden Resul Tapmaz’a önerilen fakat, Tapmaz tarafından kabul edilmeyen 3 senelik belediye başkan yardımcılığı görevi, Yeşiller partisinden Fas asıllı Hafsa El-Bazioui’ye verildi.

Oluşan tabloya göre, Gent belediye yönetiminde Open VLD partisinden belediye başkan yardımcısı olan Tunus asıllı Sami Souguır ile Yeşiller partisinden Fas asıllı Hafsa El-Bazioui belediye başkan yardımcılığı görevini üstlenirken, yine yeşiller partisinden Tunus asıllı Zeneb Bensofia Gent Belediye meclis başkanlığı görevini üstlenecek.

30 bin Türk’ün yaşadığı Gent şehrinde, Resul Tapmaz’ın istifasından sonra Türklerin temsiliyetini sağlayacak isim kalmadı. Bundan sonrada olmayacağı konusunda görüş bildiren Gentli Türkler, Resul Tapmaz’a karşı Sp.a ve Yeşiller ortaklığının linç girişiminde bulunulduğunda tam fikir olduklarını beyan ettiler.

Ne diyelim 14 Ekim seçimlerinde şimdiki meydana gelen tabloyu DIŞARIDAN malasef bizler oluşturduk. İÇERİDE bu tabloyu oluşturan, Türk siyasetçileri silmeye çalışan bunda da başarılı olanları önümüzdeki günlerde yazacağız.

Gent belediyesinde yaşanan Arap baharı hepimize ve hepinize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah 55 sene sonra bir belediye başkan yardımcısı çıkarabileceğimiz lobimiz ve gücümüz olur. Malasef, Gent şehrinde Türk siyasetçilerini yönetimin dışına atan Türkiye düşmanlığı yapan lobiciler emellerine ulaşmıştır. Anlayana davul zurna, anlamayana sivri sinek saz. Bizde çok bilmişler oldukça askerliğimiz zor biter. Yaşasın arap baharı…

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN