• Dolar Alış / Satış: 5.881 / 5.891
  • Euro Alış / Satış: 6.526 / 6.537
  • Bugün Görüntülenme: 3118
  • Dünkü Görüntülenme: 3112
  • Toplam Görüntülenme: 6925049

Belçika´nın Flaman Bölgesi Zele’de, 20 Yaşındaki Ehliyetsiz Türk Genci Hemzemin Geçitte Trene Çarptı

11 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1162 defa okundu.
Belçika´nın Flaman Bölgesi Zele’de, 20 Yaşındaki Ehliyetsiz Türk Genci Hemzemin Geçitte Trene Çarptı

Belçika´nın Flaman bölgesi yerleşim birimlerinden Zele Spoorwegstraat’taki Lokerenbaan hemzemin tren geçitinde bu sabah saat 06.45’te meydana gelen kazada, ehliyetsiz 20 yaşındaki Türk genci bariyerlerin aşağıya indiği sırada hemzemin geçitten geçmeye çalışınca, o sırada geçmekte olan yolcu trenine çarptı.

Afyonkarhisar Bolvadin nufusuna kayıtlı 20 yaşındaki Türk genci K. Ö. kazada hafif şekilde yaralanırken, araçta bulunan diğer 3 kişinin ağır yaralı olarak Zele ve yakın civar hastahanelere kaldırıldığı bildirildi.

Belemtürk haber merkezinin ulaştığı bilgilere göre, Sint-Niklaas-Kortrijk treni, Zele tren istasyonunda durmak için daha önceden yavaşladığı için, hemzemin tren geçidin de minibüse daha az bir şiddetle çarptı.

Kazanın ihbar edilmesiyle olay yerine gelen polis, çevre güvenliği aldıktan sonra yaralılar ambulanslarla hastahaneye taşındılar. Kaza nedeniyle 2 saat hareket edemeyen 150 tren yolcusu ise, otobüslerle taşındılar.

Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan 20 yaşındaki ehliyetsiz Türk genci K. Ö’ün hastahane de yapılan tedavisinin ardından, sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldüğü ve henüz serbest bırakılmadığı, ehliyetsiz araç kullanmak ve 3 kişinin yaralanmasına sebebiyet vermekten yarın Dendermonde’deki soruşturma hakiminin önüne çıkarılacağı bildirildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet savcısı Annelies Verstraete, 20 yaşındaki Türk gencinin ehliyetsiz olduğunu doğrulayarak, kaza ile ilgili araştırma ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan Çöl

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN