• Bugün Görüntülenme: 1319
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059674

Belçika’nın Dinant şehrinde şiddetli yağmur ve sel etkili oldu.

25 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
855 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Dinant şehrinde şiddetli yağmur ve sel etkili oldu.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü (KMI), Cuma günü bir açıklama yaparak, geçen hafta yaşanan şiddetli fırtına ve sel baskınlarının ardından Cumartesi ve Pazar günü için tekrar fırtına ve şiddetli yağış uyarısı yapmıştı.

Belçika’nın valon bölgesinde yer alan Dinant ve Namur şehirlerinde yaşanan şiddetli sağanak sele neden oldu. Özellikle Dinant şehrinde bir çok araba selin etkisiyle sürüklenerek gözden kayboldu.

Mamur şehrinde yaşanan toprak kayması nedeniyle çok sayıda ev boşaltıldı, bazı yollar sular altında kaldı. Ayrıca Athus-Maas hattındaki rayların da büyük ölçüde hasar gördüğü bildirildi.

Etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle İtfaiye ekipleri yapılan çağrılara yetişmekte zorlandı. Vedrin ilçesinde bir yatılı bakım merkezi su baskını nedeniyle boşaltılarak, buradakiler diğer bakım merkezlerine transfer edildi.

Dinant şehrinde etikili olan yağışın sele dönüşmesiyle yaklaşık 150 evin etkilendiği bildirilirken, şu ana kadar hayatını kaybeden olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü KMI’de görevli Meteorolog David Dehenauw’in yaptığı açıklamaya göre, kötü hava şartları Pazar günü de etkisini sürdürücek.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN