• Bugün Görüntülenme: 1960
  • Dünkü Görüntülenme: 2048
  • Toplam Görüntülenme: 9621936

Belçika’nın başkenti Brüksel’de, İsrail’deki Filistinli tutuklulara destek için gösteri düzenlendi

17 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
328 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın başkenti Brüksel’de, İsrail’deki Filistinli tutuklulara destek için gösteri düzenlendi

Belçika’nın başkenti Brüksel’de, bir grup gösterici, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek vermek için dayanışma gösterisi gerçekleştirdi.

Merkez tren istasyonu önünde toplanan göstericiler, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların serbest bırakılması çağrısında bulundu. Gösteriye, tutukluların haklarıyla ilgili kurumlar ve insan hakları savunucuları katıldı.

Grup adına yapılan açıklamada, mahkumlara daha iyi yaşam koşullarının sunulması, hasta olan tutukluların muayene edilip sağlık durumlarının kontrol edilmesi ve serbest bırakılması için dayanışma gösterisinin düzenlendiği dile getirildi.

İsrail hapishanelerinde hayatını kaybeden Filistinli tutuklular

Filistin Esirler Cemiyeti verilerine göre, 1967’den bu yana İsrail hapishanelerinde, 226 Filistinli tutuklu yaşamını yitirdi.

Cemiyet, tutukluların 75’inin “kasıtlı cinayet”, 73’ünün “işkence” sonucu yaşamını yitirdiğini açıklarken, 7 Filistinlinin “hapishanede ateş açılması”, 71 Filistinlinin de İsrail’in “tıbbi ihmal politikası” sonucu hayatını kaybettiğini belirtmişti

İsrail yönetimi, ayrıca en eskisi 1980 tarihli olmak üzere 7 Filistinlinin naaşını da elinde tutarak, ailelerine teslim etmeyi reddediyor.

Filistin resmi kaynaklarına göre, İsrail hapishanelerinde hala 365’i idari tutuklu, 4 bin 450 Filistinli bulunuyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN