• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 2275
  • Dünkü Görüntülenme: 4141
  • Toplam Görüntülenme: 5964625

Belçika’nın Anvers Şehrinde Kese Kağıdı İçinde Yeni Doğmuş Bebek Bulundu

6 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
616 defa okundu.

Belçika’nın Anvers Şehri Grote Koraalberg sokağında bir apartmanın giriş kapısı önüne kese kağıdına sarılmış şekilde terk edilmiş bir bebek bulundu.

Apartman temizlikçisi tarafından bulunan yeni doğmuş erkek bebeğinin kimin tarafından bırakıldığını tespit etmek için, güvenlik kameralarını inceleme altına alan polis, aynı zamanda kapı kapı dolaşarak görgü tanığı arıyor.

Tedavi için hastaneye kaldırılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, bebeğin Pazartesi yada Salı günü doğmuş olabileceği düşünülüyor.

Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever, bebeğin hastanede yapılacak tedavisinin ardından koruyucu bir aileye verileceğini yada çocuk bakım merkezine bırakılacağını açıkladı.

Konuyla ilgili konuşmasına devam eden Bart De Wever, “Bakıma muhtaç yeni doğmuş bir çocuğu terk edenler yasalar uyarınca cezalandırılabiliyor. Ancak kovuşturma çok nadir yapılan bir durumdur. Ebeveynler suçlu bulunması durumunda 3 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. Fakat bebekler emniyetli bir şekilde bebek bırakma kabinlerine bırakılırsa, kovuşturma yapılmaz” bilgisini paylaştı.

(Haber Merkezi)

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN