• Dolar Alış / Satış: 5.792 / 5.803
  • Euro Alış / Satış: 6.513 / 6.525
  • Bugün Görüntülenme: 736
  • Dünkü Görüntülenme: 1962
  • Toplam Görüntülenme: 5885121

Belçika’nın Anvers Başkonsolosluğu’nda Cumhuriyet’in 95.Yılı Kutlandı

31 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1753 defa okundu.
Belçika’nın Anvers Başkonsolosluğu’nda  Cumhuriyet’in 95.Yılı Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yıl dönümü Anvers Başkonsolosluğu’nun düzenlemiş olduğu bir resepsiyon ile kutlandı.

ANTWERPEN – Anvers Wilrijk T.C.Anvers Başkonsolosluk rezidansında gerçekleştirilen kutlamada Başkonsolos Metin Ergin ve eşi Aycan Ergin hanımefendi, konuklarını birlikte kapıda karşılayıp tebrikleri kabul ettiler.

Başkonsolos Metin Ergin ve eşi Aycan Ergin’in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona T.C.Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, Büyükelçilik Müsteşarı Sezi Ersoy, Büyükelçilik Müsteşarı Tutku İnam, NATO Daimi Temsilciliği Müsteşarı Sarp Erzi, Büyükelçilik Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüşsoy, Belçikalı üst düzey yetkililer, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, diplomatik ve askeri erkandan çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan resepsiyonda Başkonsolos Metin Ergin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesajı davetlilerle paylaştı.

Resepsiyonda yaptığı konuşmada Ergin, “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 95. yıl dönümünde bu anı kutlamak için bu hava muhalefetinde bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim. Bu anma törenimizin bu hava muhalefetinden dolayı iptal edip etmeyeceğimizi soranlar olmuştur. Ama Cumhuriyetimizin kuruluş şartlarınıda hatırlarsak, böyle bir şey yapmayacağımız açıktır. Sizlerin burada bizimle birlikte olmanız bu konudaki azmi göstermektedir. Vatan için fadai hayat eyleyen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla yad ediyorum” sözlerini paylaştı.

Resepsiyonda İpek Akdeniz, Mersiha Teskerecizice ikilisinin sunduğu canlı Klasik Türk Musikisi eşliğinde, davetlilere ikramlarda bulunuldu. Resepsiyon toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.
HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN