• Bugün Görüntülenme: 944
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494340

Belçika’nın Aalst şehrinde dövülerek öldürülen Yunus Çalık’ın cenaze namazı kılındı.

27 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2345 defa okundu. defa okundu.
Belçika’nın Aalst şehrinde dövülerek öldürülen Yunus Çalık’ın cenaze namazı kılındı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Aalst şehrinde geçtiğimiz Cuma günü sokakta tartıştıkları kişilerce dövülerek ağır yaralı olarak kaldırıldığı Brüksel Jette Hasatanesi’nde hayatını kaybeden 36 yaşındaki Yunus Çalık’ın cenaze namazı kılındı.

T.C. Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ve T.C. Anvers Başkonsolosu Batu Kesmenin’de katıldığı cenaze namazına çok sayıda Türk vatandaşı katıldı ve merhum Yunus Çalık için helallik alındı.

Aals Kevser Cami’sine getirilen Yunus Çalık, cenaze taşıma aracından vatandaşlarca alınarak cami bahçesine taşındı. Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen’in de tabuta omuz vermesi, vatandaşlarca büyük takdir topladı. Merhum Yunus Çalık’ın 11 yaşındaki oğluda cenaze namazında babası için saf tuttu.

Cenaze namazı sonrası taziyeleri kabul eden aile yakınlarına Brüksel Büyükelçisi Dr.Hasan Ulusoy ve Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen birlikte başsağlığı dileklerini sunarak, aileye olayın takipcisi olacaklarını ilettiler.

Büyükelçi Hasan Ulusoy sağduyu çağrısında bulundu

Belemtürk mikrofonlarına konuşan Büyükelçi Hasan Ulusoy, olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek, vatandaşlara sağduyu çağrısında bulundu. Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy’un konuşmasını aşağıdaki haber videomuzdan izleyebilirsiniz.

Yunus Çalık’ın amcaları Mustafa Çalık ve Soner Çalık, cenazenin Pazartesi günü, cenaze işlemlerinin tamamlanması sonrası akşam Türk Hava Yollarına ait uçakla Türkiye’ye taşınacağını ve cenazenin babasının isteği üzerine Eskişehir Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verileceğini söylediler. Amca Mustafa Çalık, “yarın 15 cenaze yakını olarak Türkiye’ye gideceğiz ve cenazemizi Türkiye’de karşılayıp son yolculuğunda yanında olacağız” ifaderine yer verdi.

HABER VİDEO : YUNUS ÇALIK CENAZE GÖRÜNTÜLERİ

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN