• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Bugün Görüntülenme: 339
  • Dünkü Görüntülenme: 2847
  • Toplam Görüntülenme: 6115625

Belçikalı Türkler Büyükelçilik önünde 15 temmuz nöbeti tuttular

16 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3171 defa okundu.
Belçikalı Türkler Büyükelçilik önünde 15 temmuz nöbeti tuttular

Belçikalı Türkler başkent Brüksel’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma etkinliği düzenleyerek, Brüksel Büyükelçilik önünde nöbet tuttular.

Büyükelçilik önünde Türk bayraklarıyla bir araya gelen Belçikelı Türkler, 15 temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde hep birlikte istiklal marşımızı okuduktan sonra şehitler için dualar ettiler ve hain Fetö terör örgütünü lanetleyen sloganlarla sokağı inlettiler.

Dün akşam saat 23:00′ de Büyükelçilik önünde toplanan çok sayıda Belçikalı Türkleri buluşturan 15 temmuz şehitlerimizi anma nöbetinde, T.C. Brüksel Büyükelçisi Hakan Olcay’da vatandaşlarla buluşarak destek verdi. Alkışlarla karşılanan Büyükelçi Hakan Olcay, ” 15 temmuz hain darbe gişiminin yıldönümünde aynı duyarlılıkla elçilik önünde toplanan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Millet iradesinin üstünde daha büyük bir güç yoktur” sözlerine yer verdi.

Ak Parti Brüksel temsilcisi Ruhi Açıkgöz ve Türkiye’den gelen iki gazimiz de elçilik önüne gelerek vatandaşlarımızla birlikte nöbet tuttular. 15 Temmuz hain darbe girişimi gazilerini kucaklayan vatandaşlar, hep birlikte Türk bayrakları sallayarak güzel görüntüler oluşturdular.

Belçika polisinin aldığı koruma önlemleri sırasında sergilediği son derece saygılı tutumu da gözlerden kaçmadı ve elçilik önünü dolduran vatandaşlarımızca polisin bu tutumu teşekkürle ödüllendirildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

FOT-1

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN