• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

Belçikalı milletvekili diyanet camilerini savundu.

25 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
820 defa okundu. defa okundu.
Belçikalı milletvekili diyanet camilerini savundu.

Belçika PVDA milletvekili ve Gent Belediye meclis üyesi Tom De Meester, Gent belediyesinde aşırı sağcı Vlaams-Belang partili Johan Deckmyn’in müslümanlara ve diyanete yönelik eleştirilerine ve sözlü saldırılarına karşı Diyanet ve Camileri savunan bir çıkış yaptı.

Dün akşam pandemi nedeniyle Tele Konferans yöntemi ile gerçekleştirilen Gent Belediye Meclis toplantısında Johan Deckmyn’in iddialarına çok sert yanıt veren PVDA milletvekili ve Gent Belediye meclis üyesi Tom De Meester ” Devamlı diyanet camilerine saldırıyorsunuz. Erdoğan’ın uzun kolu diyorsunuz öyle mi? Bunlara yönelik bir deliliniz var mı? Bence yok. Özelikle Gentteki camilerin pandeminin ilk dalgasında yaptığı şeylerin onda birini siz yapmadınız. Hiç bir milliyet ayrımcılığı yapmadan fakirlere ve ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri dağıttılar. Maske dikdiler ve tüm okullara hediye ettiler. Ayrıca yayınladıkları duyurularla hastanelerin dolması durumunda camiilerin kapılarını açmak istediklerini ilan ettiler.

Gent Belediye Meclis üyesi Yüksel Kalaz (PVDA) ile birlikte camiileri ziyaret ettik. Hiç kimse ama hiç kimse benimle Erdoğan hakkında konuşmadı. Benimle neyi mi konuştular? Kiraların pahalılığını, yoksulluğun yükselişte olduğunu yani her Belçikalının problem gördüğü sorunları konuştular.Gidin Diyanet camilerini bir ziyaret edin. Onlarla konuşun ve fikirlerini alın ve ondan sonra eleştirin. Sizede kapılarını açacaklarından emin olun.

Evet müslüman toplumu içerisinde küçük bir radikal grup var her inançta olduğu gibi, bunlara karşı mücadele etmemiz gerekir yani suçsuz olanlara değil.

Kendim inançlı biri değilim yada hiç bir dine bağlı değilim. Fakat dinlerin özgürlüğü için mücadele edeceğimden emin olabilirsiniz.Müslümanlardaki radikalleşmeyi konuşmadan önce kendi kapınızın önünü temizleyin, sizlerin içinde nazi sempatizanları var. Partinizin bunlara yönelik mücadelesi nedir? nelerdir? Irkçılığa ve aşırı sağcılara karşı mücadelede pes etmeyeceğimizden emin olabilirsiniz”. diyerek sözlerini tamamladı.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN