• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1878
  • Dünkü Görüntülenme: 3888
  • Toplam Görüntülenme: 8639123

Belçikalı ırkçılar, göstericilerin arasında kalan 3 Türk gencini linç etmeye kalktılar

18 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
36 defa okundu.
Belçikalı ırkçılar, göstericilerin arasında kalan 3 Türk gencini linç etmeye kalktılar

Belçika’nın Puurs kentinde bir araya gelen ırkçılar “Vlaams Nationalisten”, 3 Türk gencini kurban ettiler. Cuma gecesi Puurs kentinde toplanan Belçikalı ırkçılar, göstericilerin arasında kalan bir arabada bulunan 3 Türk gencini linç etmeye kalktılar. Araçları büyük hasar alan ve linçten kurtulmak isteyen 3 Türk gencinin, göstericilerin arasından arabaya kaçtı. Belçika basınında “göstericilerin üzerine araba sürdüler” haberlerinin çıkması sonucu 3 Türk genci gözaltına alındı.

Arabada bulunan 2 genç 18 saat sonra serbest bırakılırken arabanın sürücü E.A. ise 48 saattir gözaltında tutuluyor. Irkçıların elinden kurtulabilmek için arabasıyla kaçmaya çalışan 19 yaşındaki Türk genci E.A., Cuma gününden beri gözaltında tutuluyor. Hafta sonu Mechelen Adliyesi’nde Nöbetçi Hakim karşısına çıkartılan E.A.’nın “ek soruşturma” bahanesiyle gözaltı süresi 48 saate uzatıldı.

Gözaltında tutulan E.A.’nın avukatı Hakan Hüsnü Erzurumlu, “gözaltı süresinin uzatılmasına bir anlam veremediğini” açıkladı. Avukat Erzurumlu, “Aslında olay çok açık. Ancak, aşırı sağcılar Pazar günü tekrar Puurs’te bir araya gelecek. Sanırım güvenlik güçlerinin görüşü doğrultusunda binlerce aşırı sağcıyı kışkırtmamak için gözaltı süresini uzattılar. Müvekkilim kurban edildi. Henüz 19 yaşında ve kendi halinde bir genç 48 saattir gözaltında tutuluyor” dedi.

Geçtiğimiz Cuma akşamı Puurs’de yaşanan olayın ardından gerek yerel medyada çıkan haberlerde, gerek bazı siyasi şahsiyetlerin yaptığı açıklamalarda olayın gerçek mahiyetiyle ilgili çok erken kanaat ve çıkarımlar dile getirilmiş olması, gözaltına alınan gençlerimiz ve aileleri başta olmak üzere, bizleri üzdü ve endişelendirdi” dedi. Olayın en başından itibaren gelişmeleri Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy ile birlikte yakından takip ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini ifade eden Başkonsolos Batu Kesmen, “Gençlerimizin aileleri ve avukatlarıyla da yakın temas içinde kaldık. Olayın gerçek mahiyetinin anlaşılmaya başlamasıyla birlikte, gözaltına alınan üç gencimizden ikisinin dün öğleden sonra serbest bırakılmış olması bizleri sevindirdi. Aracı kullanan gencimizin de Nöbetçi Hakim tarafından serbest bırakılacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Hem çocuklarının hem de kendilerinin can ve mal güvenliklerinden endişe eden E.A.’nın anne ve babası “Çocuğumuzun tek suçu yanlış zamanda yanlış yerde bulunması” açıklamasında bulundu.

Reklamlar

Arana TamiriYeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN