• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 884
  • Dünkü Görüntülenme: 2362
  • Toplam Görüntülenme: 7130655

Belçikalı Gurbetçi Cemil Güneş İnsanlık Dersi Verdi

25 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
758 defa okundu.
Belçikalı Gurbetçi Cemil Güneş İnsanlık Dersi Verdi

Belçika’dan Türkiye’ye tatil için giden gurbetçi Cemil Güneş, arabasıyla seyir halindeyken Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir çöp konteynerinin yanına bir poşet içerisine konulan yavru bir köpeğin bırakıldığını fark etti.

Gurbetçi Cemil Güneş, güneşte eriyen poşetin köpeğin vucuduna yapıştığını fark edince yavru köpeği özel bir veterinere götürerek tedavi ettirdi. Çöpte bulduğu köpeğe bir kaç gün baktıktan sonra, bir arkadaşının tavsiyesi ile yavru köpeği belediyeye götürerek teslim etti.

Kimliği meçhul kişiler tarafından bir çöp konteynerinin yanına poşet içerisine konulmuş yavru köpek bütün müdahelelere rağmen malasef yaşatılamadı.

Cemil Güneş, yavru köpeğin bir görüntüsünü kişisel Facebook hesabından “Biz iki kişiyiz, ikimizde öldük ama onu gömdüler beni bıraktılar” paylaşımıyla üzüntüsünü dile getirdi.

O köpeği oraya atanın iki dünyada yeri olmasın. Devlet hangi birine sahip çıkacak? Biz ona bir şey demiyoruz. Benim bulduğum yavru köpek poşete bağlanmış çöpe atılmıştı. Onu gördüğümde canımdan can gitti. Belediyemiz böyle sahipsiz köpeklere bakıyormuş. Allah buna vesile olanlardan razı olsun. Ama ben böyle bir hizmetin olduğunu bilmiyordum. Hatta bu köpek iyileşene kadar burada kalmaya yemin etmiştim. Getirdim köpeği belediye teslim ettim. Bizimle ilgilendiler, iyi de karşıladılar. Buradan bütün insanlara şunu söylüyorum: Sadece insanları sevmeyin. Allah bizleri yarattığı gibi onları da yarattı” diye konuştu.

Yetkililere de seslenen Belçikalı gurbetçi Cemil Güneş, “Bu zulmü yapanların yakalanarak adelete teslim edilmesini istedi.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN