• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3504
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165423

Belçika’dan Fransa’ya aile yakınlarını ziyaret etmeye gidenler geri gönderildi

31 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
596 defa okundu.
Belçika’dan Fransa’ya aile yakınlarını ziyaret etmeye gidenler geri gönderildi

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem’in Cumartesi gününden itibaren komşu ülkelere eş, dost ve akraba ziyaretlerine sınırların açılacağını duyurması sonrası, Fransa’ya aile ziyareti yada alış veriş yapmak isteyenlerin sınırdan geri gönderildikleri açıklandı.

Belçika medyasında yer alan habere göre Cumartesi günü, Resmi Gazete’de kararı resmi hale getiren bir Bakanlar Kurulu Kararı yayınlandı. Ancak, Belçika’nın komşu ülkelerine bilgi vermediği ve Cumartesi sabahı sınırlarda sorunlar yaşandığı bildirildi.

Fransa, 15 Haziran’dan önce sınırlarını kesinlikle açmayacağını açıkladı

Cumartesi öğleden sonra, Fransa İçişleri Bakanlığı, RTL’ye, daha önce açıklandığı gibi, ülkenin 15 Haziran’dan önce sınırlarını kesinlikle açmayacağını ifade etti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Belçikalılar sınırlarını açtı, ancak Fransa bunu henüz yapmadı” sözlerine yer verildi.

Ayrıca, iki ülke arasında yaşanan İletişim eksikliği nedeniyle, Fransa’da aile yakınlarını ziyaret etmek isteyen yada alış veriş yapmak isteyen birçok Belçikalı’nın Fransa sınırından  geri gönderildiği bildirildi.

Mevcut en son bilgilere göre, Bakanlar Kurulu Kararnamesi şimdilik sadece Almanya, Hollanda ve Lüksemburg seyahatleri için geçerlidir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN