• Bugün Görüntülenme: 1168
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887746

BELÇİKA’DAKİ TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE GENT POLİSİ SON 4 AYDA 27 BİN SAAT MESAİ YAPTI.

27 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1622 defa okundu. defa okundu.
BELÇİKA’DAKİ TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE  GENT POLİSİ SON 4 AYDA 27 BİN SAAT MESAİ YAPTI.

22 Mart 2016 Salı günü Brüksel Zaventem havalimanında meydana gelen 34 kişinin ölümü ve 230 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırılar sonrası terörle mücadele kapsamında Gent polisi 27 bin saat mesai yaptı.

Gent Bld.Başkanı Daniel Termont, konuyla ilgili bir açıklama yaparak son 4 ayda Gent polisinden diğer şehirlerin güvenliği için polis takviyesi yapıldığını ve bu yüzden Gent polisinin diğer şehirlere terör kapsamında gönderilmesi neticesinde, zorunlu mesai uygulamasıyla polis açığımızı gidermeye çalışıyoruz açıklamasında bulundu.

Son dört ayda 27 Bin saat mesai yapan Gent polisinin, mesai ödemelerinin Gent belediyesine maddi olarak da büyük yük getirdiğini anlatan Termont, aynı durumda olan 17 belediye başkanıyla birlikte Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon (NV-A) ve Adalet bakanı Keon Geens’e (CD&V ) mektup yazarak, Gent polisinin diğer şehirlerde görevlendirilmemesini istedi.

Gent şehri olarak kendi güvenliğimiz için polislere ihtiyacımız var diyen Termont, yaklaşan Gent festivaline dikkat çekerek, bu durumda Gent festivalinde nasıl bir güvenlik ağı kuracağız ve ne kadar polisin Gent festivalinde görev yapacağı konusunda sıkıntılarının olduğunu söyledi.

25 Nisan 2016 günü 17 belediye başkanı ile birlikte, Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon (NV-A) ve Adalet bakanı Keon Geens’e (CD&V ) durumu anlatan mektup yazan Termont’ kendisine verilen cevabın olumsuz olduğunu bildirerek, Gent polisinden takviye polis verilmesinin devam edecek olması bizleri sıkıntıya sokuyor açıklamasını yaptı.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN