• Bugün Görüntülenme: 1384
  • Dünkü Görüntülenme: 3064
  • Toplam Görüntülenme: 10059739

Belçika’da yeni tehlike Kolombiya varyantı mı? 7 kişi hayatını kaybetti.

6 Ağustos 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
826 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da yeni tehlike Kolombiya varyantı mı? 7 kişi hayatını kaybetti.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika medyasında yer alan habere göre, Belçika’nın Flanders bölgesinde yer alan Zaventem şehrine bağlı Nossegem ilçesindeki “Ter Burg” yaşlı bakımevinde, korona virüsün bilinmeyen yeni çeşidi Kolombiya varyantı nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bakımevinde ölenlerin hepsi koronavirüse karşı tam olarak aşılanmıştı. Bakım evinden Kathleen Boydens, virüse yakalandığı tespit edilen toplam 28 kişiden 7’sinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kathleen Boydens, testlerin pozitif çıkmasından sonraki ilk hafta boyunca semptomların hafif geçtiğini fakat, bazı hastaların oksijen ihtiyacı duyduğunu anlattı.

Mutfakta çalışan bir öğrenci dışında, enfekte olan yaşlıların ve tüm personelin aşı olduğunu belirten Boydens, huzurevinin üçüncü kez bir korona salgını ile karşı karşıya kaldığını, bu nedenle salgının başladığı bölümün karantinaya alındığını açıkladı.

Sorumlular, virüsün bakımevine nasıl ve ne zaman girdiğini bilmediklerini, toplamda 248 kişiden 28’nin enfekte olduğunu açıkladı. Huzurevi sakinlerine tekrar bugün ve salı günü olmak üzere iki defa test yapılacağı bildirildi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN