Belçika’da yavaş ilerlediği için eleştirilen aşılama kampanyası Hollanda’da bugün başladı.

6 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
247 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da yavaş ilerlediği için eleştirilen aşılama kampanyası Hollanda’da bugün başladı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da Salı günü başlayan ve yavaş ilerlediği için eleştirilen toplu aşılama kapmanyası, Hollanda’da henüz bugün başladı.

Belçika Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, dün yaptığı açıklama da Covid-19 toplu aşılama kampanyasını önümüzdeki haftadan itibaren hızlandırma sözü vermişti.

Aşılama kampanyasına başlayan en son Avrupa Birliği ülkesi olan Hollanda’da ilk aşılama, engelliler ve huzurevlerinde yapılmaya bugün başladı. Hollanda’da ilk aşı Belçika sınırına yakın Boxtel ilinde 39 yaşındaki bir huzurevi çalışanı Sanna Elkadiri’ye yapıldı.

Aşılama kampanyası konuşunda çok yavaş davrandıkları gerekçesiyle büyük eleştiriler alan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, toplu aşılama kampanyasında geride kaldıklarını kabul ederek, yaklaşık 280 bin kullanılabilir Pfizer / BioNTech aşısını kullanıma sunduklarını açıkladı.

Pfizer / BioNTech aşısı şu anda AB’nin kabul ettiği tek aşı olmasına rağmen, bugün ilerleyen saatlerde Avrupa İlaç Ajansının (EMA), Moderna tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı için açıklama yapması bekleniyor

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN