• Bugün Görüntülenme: 1098
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887676

Belçika’da yaşayan Murat Sayın’ın 13 milyonluk sayısal loto kuponunu çalan kadına hapis cezası

28 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2201 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da yaşayan Murat Sayın’ın 13 milyonluk sayısal loto kuponunu çalan kadına hapis cezası

Belçika’dan Türkiye’ye tatile giden Murat Sayın, 8 Mart 2019 tarihinde Gebze’de bir bayiye girerek büyük ikramiye çekilişi için 10 tam kupon sayısal loto oynadı.

Belçika’ya döneceği gün Mehtap Baysal biletlerin birini çaldı. Bu sırada kuponlardan birinin kayıp olduğunu fark eden Murat Sayın hukuki süreç başlattı.

Avukatı aracılığı ile savcılığa olaya ilişkin suç duyurusunda bulunan Murat Sayın, Anadolu 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 1 buçul yıl sonra görülen karar duruşmasında haklılığını ispatlayarak, sayısal loto kuponunu çaldığı ve parayı patronuna tahsil ettirdiği iddia edilen Mehtap Baysal, ‘hırsızlık’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, diğer sanık Fatih Yolcu’nun ise üzerine atılı suçu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil bulunamadığından beraatine karar verdi.

Duruşmada söz alan müşteki Murat Sayın’ın avukatı Naim Karakaya, “Müvekkilim bileti aldıktan sonra aynı ortamda bulunan sanık Mehtap Baysal el çabukluğuyla bileti almıştır. Bundan sonraki süreçte de biletin kendi uhdesinde olduğunu inkar etmiştir. Menfaat sağlamak amaçlı diğer sanık Fatih Yolcu üzerinden bileti tahsil etmiştir. Fatih Yolcu hukuksuz bir şekilde ele geçirildiğini bildiği bileti Milli Piyango idaresine giderek tahsil etmiştir. 13 milyon 200 bin liralık bedel banka hesabına yatırılmıştır.

Mahkeme verdiği karar sonrası paranın tanzim edilerek Murat Sayın’a geri iadesi için araştırma ve soruşturmasının devam ettiği bildirilirken, Murat Sayın, Fatih Yolcu’nun arkadaşı M.Şahin tarafından tehdit edildiğini söyleyerek, “hakkım olan parayı almak için her türlü mücadelem devam edecek” dedi.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN