• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1952
  • Dünkü Görüntülenme: 5792
  • Toplam Görüntülenme: 8183311

BELÇİKA’DA TÜRK ÇOBAN KÖPEKLERİ TANITIM ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

11 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1033 defa okundu.
BELÇİKA’DA TÜRK ÇOBAN KÖPEKLERİ TANITIM ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Turkse Unie Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Belçikanın ilk ve tek Türk Çoban Köpeği derneği olan TAD Turkish Anatolian Dogs Kennel Club isimli dernek tanıtım etkinliği düzenledi.

8 Haziran 2019 Cumartesi günü Belçika’nın Genk şehrinde milli değerimiz ve servetimiz olan Türk çoban köpekleri tanıtım lansmanı düzenlendi. Bu tanıtım lansmanının en önemli tarafı ise Avrupa’da ilk kez düzenlenmiş olup, Genk şehrine büyük hizmetlerde bulunmuş ve hala bulunan sayın Ali Çağlar ve Mehmet Kayacan gibi temsilcilerimizinde lansmana dinleyici olarak katılmış olmalarıdır.

Tanıtım lansmanında, Türk Çoban köpekleri üst kimlik adı altında yer alan 5 farklı köpek ırklarımız olan Karadeniz Dağ köpeği, Malaklı, Boz, Akbaş ve Kangal çoban köpeklerinin ırk standartları en ince detaylarına kadar anlatılmıştır.

Buna benzer bir tanıtım lansmanı avrupada ilk kez düzenlenmiştir.

Türk Çoban Köpekleri Derneği (TAD) Başkanı Sehattin Ünal, yaptığı konuşmasında, “Dernek olarak amacımız; her siyah maskeli köpeği kangal olarak bilen milletimizi tanıtım lansmanları düzenleyerek bilinçlendirmek. Artık insanlarımızın bu konuda kafalarında bir soru işareti kalmaması gerekıyor. Diğer bütün ülkeler 1950’lerde kendi yerli köpek ırklarının tiplerini oturtmuşken biz 2019’da hala köpeklerimizin sadece 1 kangaldan ibaret olduğunu sanıyoruz. Bu konuda artık kolları sıvadık ve Belçika ile start verdik. Düzenlediğimiz son etkinlik Avrupa’nın birçok ülkesinde büyük yankı uyandırdı ve o ülkelerde de tanıtım lansmanı düzenleme teklifleri aldık, bunlar gurur verici şeyler. Kısa süre içerisinde, bütün Avrupa’da geniş çaplı çalışmalar başlatıp en azından avrupada yaşayan herkesin köpeklerimizi artık tanımalarını sağlayacağız. 15 yıllık köpek üreticisi ve yetiştiricisi tecrübem ile, yönetim kurulu üyelerimiz Ervasi Özdaş, Ahmet Ulgar, Mehmet arslano ve Kemal Pirinç ile birlikte hepimizin 15 yıla yakın tecrübelerimiz ile bu işin üstesinden rahatlıkla geleceğimize adımız kadar inanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN