• Bugün Görüntülenme: 911
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494307

Belçika’da salgın nedeniyle kapatılan tiyatro ve sinemalar yeniden açılıyor

30 Aralık 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
550 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da salgın nedeniyle kapatılan tiyatro ve sinemalar yeniden açılıyor

Belçika’da Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde geçen hafta kapatılmalarına karar verilen tiyatro ve sinemalar, itirazların mahkemede kabul görmesi üzerine yeniden açılacak.

Belçika hükümetinin İstişare Komitesi, geç saatlerde yaptığı toplantıda, mahkeme kararı bulunduğu gerekçesiyle kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü mekanların yeniden açılmasını kararlaştırdı.

Hükümet, bu tür yerlerin en fazla 200 kişi bulanacak şekilde faaliyet göstermesine izin verdi. Yeniden açılacak işletmeler arasında sinemalar, tiyatrolar ve konser salonları gibi yerler bulunuyor.

Birçok işletmenin ise hükümetin toplanmasını beklemeden dünkü mahkeme kararının hemen ardından kapılarını açtığı bildirildi.

Spor karşılaşmalarının seyircisiz şekilde yapılmasına yönelik kararda ise değişiklik olmadı.

Belçika’da kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü iş yerlerinin işletmecileri, hükümetin 22 Aralık’taki kapatma kararına itiraz etmişti. Mahkeme, hükümetin kararının orantısız olduğu gerekçesiyle başvuruyu haklı bulmuştu.

Belçika, 22 Aralık’ta Omicron varyantı endişesiyle Noel tatili döneminde Kovid-19 vakalarını düşük tutabilmek için mevcut uygulamaları sertleştirmiş, bu kapsamda restoran ve kafe gibi yerlerin açık olmasına ancak sinema ve tiyatro gibi yerlerin kapatılmasına karar vermişti.

Anahtar Kelime: , , , ,

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN