• Bugün Görüntülenme: 3128
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160342

Belçika’da sahte bomba ihbarı yapan adama 6 yıl hapis cezası.

30 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
628 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da sahte bomba ihbarı yapan adama 6 yıl hapis cezası.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Flaman Bölgesinde yer alan Anvers şehrine bağlı Turnhout’ta bir ceza mahkemesi sahte bomba ihbarı yapan adamı altı yıl hapis cezasına çarptırdı.

8 Mayıs 2019 yılında Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan Westerlo polis bürosuna gönderilen ve sabah saat 10.00’da patlayacağı yazılı bomba ihbar mehtubu nedeniyle Diest, Westerlo ve Aarschot belediyelerine bağlı okullar tedbir amaçlı boşaltılarak, üst düzey güvenlik tedbirleri alındı.

Anvers sınırları içinde yer alan Aarschot’taki okullardan 9.000 öğrenci, Diest belediyesine bağlı okullardan 8.000 öğrenci ve Westerlo belediyesine bağlı okullardan 5,000 öğrenci olmak üzere toplamda 22.000 öğrenci tahliye edildi. Belçika polisinin gün boyu bomba ihbarı yapılan okullarda yaptığı inceleme ve araştırmalar sonucunda okullarda bomba olmadığı anlaşıldı.

Otuz yaşlarındaki erkek zanlı, Turnhout’ta ceza mahkemesine çıkarıldı ve mahkeme kendisine sahte bomba ihbarında bulunmak ve daha önce işlediği bir arabayı ateşe vermek suçundan toplamda 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, reşit olmayan birini kaçırma planı yapmaktan hakkında şikayet bulunan zanlı, bu davadan yeterli delil olmadığı gerekçesiyle ceza almadı.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN