• Bugün Görüntülenme: 3085
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160299

Belçika’da, öğrencilerin ders arasında tehlikeli oyunu oynamaları panik yarattı.

9 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4498 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da, öğrencilerin ders arasında tehlikeli oyunu oynamaları panik yarattı.

Belçikalı yetkililer bir çok okulda “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” oyununu oynayan öğrencilerin birbirini tokatladığı yönünde ihbarların yapılmasının ardından harekete geçti.

Başka okullardan da aynı yönde şikayetler geldiği belirtildi.

Valon Bölgesi’ndeki Hainaut’da yer alan Erquelinnes Béguinage adlı ilkokulda öğrencilerin dizideki oyunları canlandırması endişelendirdi. Okul yönetimi, salı günü Facebook hesabı üzerinden velilere uyarıda bulunduğu bir gönderi paylaştı.

Okul yönetimi tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:”Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor.”

ÇOCUKLARLA KONUŞMALARI İSTENDİ

1-2-3 güneş oyunu, dizideki Kırmızı Işık, Yeşil Işık adlı oyuna denk geliyor. Yönetim, okulda oynanan oyunları dikkatle takip ettiklerini belirtirken, velilerden de çocuklarıyla konuşarak bu oyunların zararlı sonuçlara yol açabileceğini anlatmalarını istedi.

ARKADAŞLARINA ZARAR VERENLER CEZA ALACAK

Okulun Facebook’taki mesajına 2 bine yakın yorum gelirken, gönderi yaklaşık 37 bin kez paylaşıldı. Yönetim, dizideki oyunları oynayıp arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini de belirtti.

sondakika.com

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN