Belçika’da, “Noel Baba” huzurevinde 59 kişiye koronavirüs bulaştırdı.

12 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
369 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da, “Noel Baba” huzurevinde 59 kişiye koronavirüs bulaştırdı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da geçen hafta kutlanan geleneksel Sinterklaas bayramı sırasında, koronavirüs önlemleri kapsamında yasak olmasına rağmen huzurevini ziyaret eden temsili bir Noel Baba, en az 59 kişiye koronavirüs bulaştırdı.

VRT’nin yer vediği habere göre olay, Anvers şehrine bağlı Mol kasabasında 169 kişinin kaldığı Hemelrijck adlı huzurevinde yaşandı.

Belçika’da, koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl Sinterklaas kutlamaları yasak olmasına rağmen, huzurevi yönetimi, salgın nedeniyle yaşlılara moral vermek için bir etkinlik düzenledi.

Geçen senede gönüllü olarak aynı görevi üstlenen kişi, bu senede Sinterklaas kostümü giyerek, yaşlılara hediyeler dağıttı. Fakat ortak kullanım alanlarını ziyaret etmesi gereken temsili Sinterklaas , bütün odaları tek tek ziyaret ederek hediyeler dağıttı. Kendisine de huzurevi çalışanlarından bir kişi zwarte piet olarak eşlik etti.

Bu etkinlikten birkaç gün sonra koronavirüs semptomları gösteren temsili Sinterklaas ‘ın yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Benzer belirtilerin huzurevi sakinlerinde görülmesi üzerine, 169 kişiye KOVID-19 testi yapıldı.

İlk gelen test sonuçlarına göre 59 kişide koronavirüse rastlandı. Diğer test sonuçlarının belli olması durumunda, huzurevinde enfeksiyon kapan yaşlı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN