• Bugün Görüntülenme: 2004
  • Dünkü Görüntülenme: 2048
  • Toplam Görüntülenme: 9621980

Belçika’da korona tedbirleri nedeniyle kapatılan kuaförler şehrin sokaklarına dükkan açtı.

6 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1027 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da korona tedbirleri nedeniyle kapatılan kuaförler şehrin sokaklarına dükkan açtı.

Belemtürk Haber Merkezi- Belçika hükümetinin, yeni koronavirüs COVID-19 tedbirleri kapsamında kuaförleri 15 Ocak 2021 tarihine kadar kapatma kararını protesto etmek ve dükkanlarını 14 Aralık 2020 tarihinde daha erken açmak isteyen kuaförler, ülke genelinde şehrin sokaklarına sembolik dükkan açtılar.

Belçika Kuaförler Federasyonu’na göre, dün saat 12.15’teki sembolik eyleme yaklaşık 400 berber katıldı. Ekipmanlarını sokağa kuran kuaförler sembolik olarak bir mankenin saçlarını kestiler.

Belçika Kuaförler Federasyonu, sembolik eylemin yeni koronavirüs (COVID-19) önlemlerinden duyulan memnuniyetsizliği ve krizin başladığı Mart ayında bu yana kötüleşen mali durumlardan duydukları endişeyi hükümete göstermek için sembolik olarak yapıldığını ifade etti.

Kuaförler Federasyonu, “Bazı kuaförler eyleme katılmaya cesaret edemedi. Çünkü bazı belediye yetkilileri para cezası verilebileceğini belirtti” dedi. “Ancak hepimiz, kayıplarımızı telafi etmek için salonlarımızı yeniden açmaya ve mali yardım almaya kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

Federasyonun 1.840 kuaför üyesi arasında yaptığı bir araştırmaya göre, kuaförlerin % 74’ü, yapılan yardımların sabit giderleri karşımadığını, krizin yarattığı mali kriz nedeniyle bir çok kuaförün iflas eşiğinde olduğu bildirildi. Ayrıca, müşterilerin kuaförlere her türlü yasa dışı ortamda saçlarını gizlice kesmelerini teklif ettikleri ifade edildi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN