• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4468
  • Dünkü Görüntülenme: 5106
  • Toplam Görüntülenme: 8632889

Belçika’da kafe ve restoranlar 4 hafta kapatıldı. Belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi.

16 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
478 defa okundu.
Belçika’da kafe ve restoranlar 4 hafta kapatıldı. Belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da son haftalarda COVID-19 vaka sayılarında yaşanan rekor artışlardan sonra bugün toplanan Belçika Danışma Kurulu Komitesi, uzun süren toplantıdan sonra HORECA sektörünün 4 hafta kapatılması yönünde karar aldı.

Belçika Danışma Komitesi toplantısı, HORECA sektörünün kapanması konusunda farklı görüşler segilemesi nedeniyle çok uzun sürdü. Bazı partiler HORECA sektörünün tamamen kapatılmasını savunurken, diğerlerinin bu karara kesinlikle karşı çıktığı bildirildi.

Belçika’da restoran, yiyecek ve içecek (HORECA) sektörünün kapatılıp kapatılmayacağı konusunda toplantıda görüş ayrılıkları yaşansada, HORECA sektörünün 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren 4 hafta kapatılma kararı alındı.

İŞTE YENİ KARARLAR

1- Kafe, restoran ve tüm HORECA sektörü için 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren 4 hafta kaptılma kararı alındı. Kapanan iş yerleri için gerekli ve geniş kapsamlı destek paketi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

2- İki hafta sonra tekrar toplanacak olan Belçika Danışma Komitesi, salgının hız durumuna göre tekrar yeni kararlar alabilir.

3- 19 Ekim Pazartesi itibari ile 4 hafta akşam saat 24.00’dan saat 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Yasak, çalışanları kapsamayacak. Fakat, kontrol durumunda işe gittiğini belgelemek zorunda kalabilir. Ayrıca, acil sağlık durumlarında hastaneye gitmek zorunda olanlara sokağa çıkma yasağı zorunlu olmayacak.

4- Evlerinize aile dışından1 kişi ziyaretçi kabul edebilirsiniz.

5- Aynı kişilerle olmak şartıyla 4 kişi ile bir araya gelebilirsiniz.

6- Oteller açık olacak fakat restoran bölümleri kapalı olacak.

7- 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren akşam saat 20.00’den sonra içki satışı ve kamuya açık yerlerde içki içilmesi yasak olacak.

8- Mümkün olanlar için evden çalışma zorunluluğu getirildi.

9- Vergi ödemeleri ileri bir tarihe ertelenecek.

Detaylar belli oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Reklamlar

Arana TamiriYeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN