• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 134
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965468

BELÇİKA’DA İŞTEN ATILAN TÜRK, DİRENİŞ ÇADIRI KURDU

30 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3199 defa okundu.

Belçika Dilsen-Stokkem Krushoefstraat’ta bulunan Vasco Group fabrikasında 17 yıldır çalışan ve kendisine çıkış verilen Türk işçi Ali Çetin, eşi ve çocuklarıyla fabrika kapısı önünde işini geri almak için 3 aydır direniyor.

20 Hazirandan bu yana Vasco Group fabrikası önünde yaklaşık 72 gündür hakkını arayan Ali Çetin, sonuç alana kadar direnişinin devam edeceğini söyledi. Aynı zamanda Belçika’da üyesi olduğu AABV işçi sendikasının yeterince kendisine sahiplenmediğini belirten Çetin, Türk medyasının ilgisizliğinden yakındı.

Fabrika yönetiminin farklı sebeplerden dolayı işten çıkarıldığı konusundaki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirten Ali Çetin, sendikacı olmasından kaynaklanan durumdan dolayı kendisine çıkış verildiği iddiasında bulundu.
ALİ ÇETİN
Yaşadığı yerde çok sayıda Türk olmasına rağmen yeterince destek göremediğini belirten Çetin, aynı zamanda Belçika’da yaşayan yabancılar içinde direndiğimi düşünüyorum diyerek, yabancı olduğumuz için bizleri kolayca işten çıkarabileceğini düşünen işverenlere karşı sonuç alana kadar direnişinin devam edeceğini ve destek beklediğini bildirdi.

ALİ ÇETİN-2

kaynak :artı49

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN