• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Bugün Görüntülenme: 248
  • Dünkü Görüntülenme: 1662
  • Toplam Görüntülenme: 5753972

Belçika’da Irkçı Halk Otobüs Şöförüne “Irkçı Polis Desteği” ( Görüntülü )

4 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5256 defa okundu.
Belçika’da Irkçı Halk Otobüs Şöförüne “Irkçı Polis Desteği” ( Görüntülü )

Kısa bir süre önce “NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı”na katılmak üzere Belçika’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma ekibinde bulunan 37 yaşındaki Türk vatandaşı Kamil Şahin, Cuma günü kızını okuldan aldıktan sonra, alışveriş merkezine Türk bayrağı takılı arabasıyla giderken, trafik ışıklarında önündeki ilk arabanın arkasında durdu. Bu arada bir halk otobüsüde Kemal Şahin’in neredeyse arka tamponuna değecek şekilde yaklaşarak, sürekli kornaya basıp, tahrik etmeye başladı. Durum üzerine arabasından inerek halk şöförüne “görmüyormusun kırmızı ışık yanıyor. Önümde de başka bir araba var sana nasıl yol vereyim” sözlerinden sonra De Lijn halk otobüs şöförü, Şahin’in iddialarına göre yüzüne tükürerek camı ve kapıları kilitledi. Yüzüne tükürülen Şahin, “o anda yaşadığım pisikolojik bir şaşkınlıkla ve oruçlu olmamdan dolayı, istem dışı otobüsün camına yumruk vurarak” kırdı.

Eli kanlar içinde kalan Şahin, arabasını olay mahalinin bir kaç metre uzağına park etti. Halk şöförünün polisi aramasıyla 20 dakika sonra olay yerine gelen polisler, sorgusuz suhalsiz direkt çok sert müdahelede bulunarak, Şahin’i kelepçeleyip, 20 metre mesafede park halinde bulunan halk otobüsünün içine hapsetti. Bu arada görgü tanığı Faslı bir aile, gelen polislere halk otobüs şöförünün davranış ve tutumunun yanlış olduğunu ve Şahin’in haklı olduğunu anlatmaya çalışırken, kendisine ağzını kapatmasını söyleyen polisler tarafından duvara sert bir şekilde dayanarak kelepçelenip ekip arabasına konuldu.

İsminin Majit olduğunu öğrendiğimiz Fas uyruklu vatandaşın olay yerinde bulunan eşi kocasının haksız yere tutuklanmasına itiraz edince, polislerin kendisine ve kızına uyguladığı şiddet ve ırkçı müdahale kameralara yansıdı.

Sadece görgü tanığı olmak istediği için tutuklanan Fas uyruklu Majit’ in ifadesi alındıktan sonra 3 saat süren sorgu işlemlerinin ardından bırakıldı. Halk otobüs şöförü tarafından yüzüne tükürülen Türk vatandaşı Kamil Şahin ise, halk otobüsünün içinde ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Halk şöförünün neden böyle bir tavır sergilediğini sorduğumuz Şahin, “arabamda herzaman taşıdığım Türk bayrağı, bu ırkçı halk otobüs şöförünü rahatsız ettiğini düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

HABER VİDEO

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

FOT-1

CEYLAN REKLAM-SON

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN