• Bugün Görüntülenme: 1154
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887732

Belçika’da iltica merkezinde kalan 10 ve 12 yaşlarındaki iki kardeş kayboldu.

24 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
685 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da  iltica merkezinde kalan  10 ve 12 yaşlarındaki iki  kardeş kayboldu.

Belemtürk Haber Merkezi – Başkent Brüksel’in Neder-over-Heembeek bölgesindeki Fedasil iltica merkezinde kalan 10 ve 12 yaşlarında iki mülteci kardeşin kayıp olarak arandıkları bildirildi.

Belçika’ya refekatsız mülteci olarak geldikleri bildirilen 12 yaşındaki Abdel Malik Alami ve 10 yaşındaki kardeşi Soufiane Alami’nin pazar gününden beri arandıkları bildirildi.

Basına fotoğrafları paylaşılan kardeşlerden 12 yaşındaki Abdel Malik Alami’nin 1.70 boyunda, siyah saçlı, siyah gözlü, orta yapılı ve üzerinde kırmızı etiketli siyah bir şapka ve kapşonlu siyah bir mont olduğu ifade edildi.

10 yaşındaki küçük kardeş Soufiane Alami ise, 1.60 boyunda, kahverengi saçlı, kahverengi gözlü, normal yapılı, üzerinde kırmızı etiketli siyah bir şapka ve siyah renkli bir mont olduğu açıklandı.

Child Focus’tan Stephan Smets, VRT News’e kayıp çocuklarla ilgili yaptığı açıklamada: “ Çocukların özellikle genç yaşları göz önüne alındığında, başlarına kötü bir şey gelmesinden endişe ediyoruz. Hala ülkede olduklarını düşünüyoruz. Bu nedenle çocukları gören yada nerede olduğu hakkında bilgisi olanların 116 000’dan Child Focus ile iletişime geçmelerini istiyorum. Bu telefon hattı hergün 7/24 saatlerinde hizmet vermektedir” diyerek yardım istedi.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN