Belçika’da hızlı korona test kiti satışı eczanelerde bugün başladı

6 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1108 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da hızlı korona test kiti satışı eczanelerde  bugün başladı

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da Kovid-19 olduğunu düşünenlerin kendi kendine uygulayabilecekleri hızlı test kiti, eczanelerde satışa bugün başladı.

Eczanelerde bugünden itibaren satışa sunulan hızlı test kiti ile ilgili talebin yüksek olduğunu belirten yetkililer, vatandaşları istifçilik yapmamaları yönünde uyararak, diğer insanlarında bu koronavirüs hızlı test kitlerine ulaşmasını istiyor.

Test kiti üreticisi Roche, uygulamanın kolay olduğunu ve ilk aşama olarak önce ellerin yıkanması ve burnun temizlenmesinden sonra ambalajların açılmasını tavsiye ediyor.

PCR Testi:

Burun çubuğu ile burundan boğazın derinliklerine sokularak yapılan test yöntemidir. Bu en güvenilir test yöntemidir fakat laboratuarda incelenmesi biraz zaman almaktadır. Bu test sadece hastanelerde yapılıyor.

Tükürük Testi:

Bu test şekli, kişinin tükürüğünden çubukla alınarak yapılan bir yöntemdir. Bu testin de laboratuarda incelenmesi gerekiyor. Bu yüzden bu test hastanede yapılmaktadır.

Hızlı koronavirüs test kiti :

Eczanelerde bugün satışa sunuldu. PCR testine biraz benzer bir test olup, testin laboratuvara gönderilmesine gerek yoktur. Ortalama 15 dakika sonra test sonucunuzu alıyorsunuz. Diğer test yöntemlerinden daha az güvenilirdir.

Test kitleri diğer ülkelerde olduğu gibi süpermarketlerde satılmayacak. Almanya’da bu tür testler süpermarket zincirleri Lidl ve Aldi’de bu ayın başından beri satılıyor. Belçika’da buna henüz izin verilmemektedir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN