• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1542
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880287

Belçika’da hasta köpeğine bakmak için 14 gün işe gidemez raporu tartışma yarattı

16 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
542 defa okundu.
Belçika’da hasta köpeğine bakmak için 14 gün işe gidemez raporu tartışma yarattı

Belçika’nın Flaman kesiminde yer alan Houtalen şehrinde bir aile hekiminin, köpeği hasta olan bir beton şirketinin çalışanı için verdiği 14 gün işe gidemez raporu Belçika’da günden olurken, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Belçika medyasında yer alan habere göre, Houtalen şehrinde bir beton şirketinin çalışanı köpeği hasta olduğu gerekçesiyle iş yerinden bir kaç gün izin aldı. Bir süre sonra hasta köpeğine bakmak için aile hekiminden aldığı 14 günlük işe gidemez raporunu iş yerine veren adam ve ev doktoru Belçika gündeminde tartışma konusu oldu.

İnşaat şirketi sahibi Luc Awouters, bu davranışın iyi niyet sınırlarını aşan bir davranış olduğu gerekçesiyle çalışanın işine son verileceğini açıklarken, “Diğer işçiler bu nedenle fazla mesai yapmak zorunda kalıyor. Bu durumu kabul etmemiz asla mümkün değil” sözlerine yer verdi.

Evcil hayvanların hastalanması durumunda işçilere böyle bir hak verilmediğini vurgulayan Flaman İşveren Örgütü (VOKA), bu durumun ancak çalışanın kendisinin hastalanması durumunda söz konusu olabileceğini vurguladı ve İşveren Örgütü olarak hekimle ilgili etik kurula şikayette bulunacaklarını belirtti.

Belçika’nın HLN gazetesinde çıkan haberde Aile Hekimleri Derneği, çalışanların izinli sayılabilmesi için hastalık, ameliyet yada kaza durumu olması gerekiyor, hasta köpek için çalışamaz raporu verilmesi yasalara aykırı olduğunu belirtti.

Hayvan Kurtarma Hizmeti (GAIA) sözcüsü Michael Vandenbosch ise, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınarak sorunun diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini söyledi.

Flaman Sosyalist Parti milletvekili Ludwig Vandenhove, köpeğine bakmak için doktor raporu alan işçiye destek vererek, hayvanı hasta olan çalışanlara izin konusunu meclise taşıyacağını söyledi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN