• Dolar Alış / Satış: 5.341 / 5.351
  • Euro Alış / Satış: 6.057 / 6.067
  • Bugün Görüntülenme: 13371
  • Dünkü Görüntülenme: 27318
  • Toplam Görüntülenme: 5488708

Belçika’da Göçmenlere Yardım Eden Papaza Ölüm Tehdidi

3 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
715 defa okundu.
Belçika’da Göçmenlere Yardım Eden Papaza Ölüm Tehdidi

Belçika’nın liman şehri Zeebrugge’un papazı Fernand Marechal, kentteki düzensiz göçmenlere kilisesinin kapılarını açarak yardım sağlamaya başladığından beri bölge halkı tarafından ölümle tehdit edildiğini söyledi.

Belçika’nın Flamanca yayın yapan de Morgen gazetesine konuşan Marechal, bir grup gönüllüyle kilisede kentte bulunan düzensiz göçmenlere yemek verildiğini, soğuk kış aylarında ise barınak sağlandığını anlattı.

Yardımlarından dolayı tepkilerin bazen “çığrından çıktığına” işaret eden papaz Marechal, “Göçmenlere yardım etmeye başladığımdan bu yana ölüm tehditleri alıyorum. İnsanlar bazen direkt yüzüme bu tehditleri savuruyor, bazen de isimsiz tehdit mektupları ya da telefonlar geliyor.” açıklamasında bulundu.

Evine ve papazlığını yaptığı kilisiye yumurtayla saldırıldığını belirten Marechal, görevinin insanlara yardım etmek olduğunu, tepki gördüğü için bundan vazgeçmeyeceğini kaydetti.

Liman kenti Zeebrugge’da genellikle Belçika’dan İngiltere’ye geçmeye çalışan düzensiz göçmenler bulunuyor.

Bu yılın başından beri kentte 4 bin düzensiz göçmen gözaltına alınırken, sadece bu ay 702 kişinin gözaltına alınması şehirde bulunan düzensiz göçmen sayısının arttığına işaret ediyor.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN