• Bugün Görüntülenme: 1131
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326527

Belçika’da genç futbol takımları ırkçılıkla mücadele için eğitim görecek.

26 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
997 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da genç futbol takımları ırkçılıkla mücadele için eğitim görecek.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Gent şehrindeki genç futbol takımlarına ırkçılıkla mücadele kapsamında eğitim verilecek.

Geçtiğimiz Cumartesi günü KV Mechelen ile KAA Gent futbol takımları arasında oynanan ve KAA Gent takımının deplasmanda 2-1 kazanarak Avrupa Kupası ön eleme hakkını elde ettiği müsabakaya ırkçı söylem damga vurdu.

KAA Gent takımının Nijerya asıllı futbolcusu Chinonso Emeka’nın rakip takım oyuncusuna faul yapması üzerine, KV Mechelen yardımcı antrenörü Fred Vanderbiest ‘in bağırarak ırkçı söylemde bulunması karşılaşmanın önüne geçti.

KAA Gent takımı oyuncusu Chinonso Emeka’nın maruz kaldığı ırkçı söylem sonrası göz yaşlarını tutamadığı görülürken, maçın gözlemci hakemi yaşanan olayı raporuna ekledi. Vanderbiest’in ceza almasına kesin gözle bakılıyor.

Müsabakaya damga vuran ırkçı söylem sonrası bir açıklama yapan Spor, Refah ve Eşit Haklardan Sorumlu Gent Belediye Başkan Yardımcısı Astrid De Bruycker (Vooruit partisi), “bu olay ırkçılıkla mucadelede daha yolun başında olduğumuzu gösteriyor.”dedi.

Gent Belediye Başkan Yardımcısı Astrid De Bruycker, tek başımıza ırkçı söylemleri durduramayız. Daha önce projeleştirilen ve sonbaharda başlaması planlanan çalışmaların ülke geneline yayılması için KAA Gent ve İçişleri Bakanlığı’nın projeye destek vereceğini açıkladı.

Sözlerine devam eden Astrid De Bruycker, sonbahardan itibaren altyapıdan gelen gençlere, ailelere ve gençlik rehberlerine ırkçı söylemlere karşı davranış eğitimi verileceğini söyleyerek, “Umuyorum, toplum olarak ırkçı söylemlere tepki koyarak bu söylemleri durdurabiliriz” dedi.

Haber : Abdulkadir Çetin

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN