• Bugün Görüntülenme: 3122
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160336

Belçika’da, Flaman bölgesine göre, Brüksel ve Valonya’da korona vaka sayısı ve ölüm oranları tersine döndü.

20 Eylül 2021
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
853 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da, Flaman bölgesine göre, Brüksel ve Valonya’da korona vaka sayısı ve ölüm oranları tersine döndü.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da, korona pandemisinin başladığı ilk günden bu yana toplamda 25 bin 494 kişi hayatını kaybetti. 2021 Ocak ayından bu yana geçen süreçte ise, toplamda 5 bin 774 ölüm gerçekleşti.

Belçika Halk Sağlığı Enstitüsü Sciensano, 2021 Ocak ayından bu yana koronadan ölen 5 bin 774 kişiden 3 bin 192 kişinin erkek, 2 bin 531 kişinin ise kadın olduğu bilgisini paylaşarak, erkeklerin kadınlara oranla daha fazla hayatını kaybettiğine dikkat çekti.

Sciensano, bu durumun temel olarak Belçika’da kadınların ortalama yaşam süresinin erkeklerden daha uzun olmasıyla açıklanabileceğini belirtiyor.

Halk Sağlığı Enstitüsü Sciensano, önemli bir veri paylaşarak, pandeminin ilk gününden 2021 yılının Ocak ayına kadar, Flaman bölgesinde ölümlerin daha fazla yaşandığını, fakat yüksek aşılama oranına bağlı olarak, Flaman bölgesinde durumun tam tersine dönerek, aşılama oranında çok geride kalan Brüksel ve Valon bölgelerinde ölüm ve vaka sayılarının yüksek düzeyde devam ettiğini ve Flaman bölgesiyle her geçen gün ölüm ve vaka sayıları bazında aranın açılıyor olduğu bildirdi.

Brüksel Hükümeti Bakanı Elke Van den Brandt, “Nerede olduğumuzu görmek çok sinir bozucu, aşı kampanyasını mutlaka yaygınlaştırmalıyız. Şu anda aileleri, aşılama konusunda bilgilendirerek teşvik çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN