• Bugün Görüntülenme: 1128
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887706

Belçika’da, eski meclis üyesi Melikan Kucam ve diğer 9 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

30 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
845 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da, eski meclis üyesi Melikan Kucam ve diğer 9 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu bölgesindeki Şırnak ilinin Silopi ilçesine bağlı Kösrali (Hessana ) köyü nufusuna kayıtlı 5 Eylül 1974 doğumlu eski Mechelen N-VA belediye meclis üyesi Melikan Kucam (N-VA), ve diğer dokuz şüphelinin davası bu sabah Antwerpen ceza mahkemesinde görülmeye devam edildi.

Belçika’nın Mechelen şehrinde, aşırı sağcı parti Yeni Flaman İttifakının (N-VA) eski belediye meclis üyesi ile diğer 9 şüpheli, Orta Doğu’dan ülkeye Hristiyan göçmenlerin getirilmesi sürecinde usülsüzlük yaptıkları gerekçesiyle (İnsan kaçakçılığı), yolsuzluk, rüşvet ve insani vize içeren bir suç örgütünün parçası olmak suçlamalarıyla yargılanıyor.

Melikan Kucam, iltica ve göçten sorumlu eski Federal Dışişleri Bakanı Theo Francken (N-VA) ofisinin aracılığını kötüye kullanmak ve vize sahtekarlığından yüzbinlerce euro kazanmakla da suçlanıyor.

Özellikle ülkedeki Süryani toplumuyla yakın ilişkileri olduğu iddia edilen Kucam’ın, Suriye ve Irak’taki Hristiyanlara “insani vize” verilmesi konusunda usulsüzlük yaptığı, normalde 350 avro karşılığında verilen insani vizeler için 2 bin ila 10 bin avro aldığı iddia ediliyor.

Melikan Kucam ile eşi ve oğlununda aralarında bulunduğu toplamda 10 şüpheli, suçlu bulundukları takdirde 15 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya.

Davayla ilgili kararın bir ay içinde karara bağlanması bekleniyor.

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN