• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2020
  • Dünkü Görüntülenme: 3566
  • Toplam Görüntülenme: 8515497

Belçika’da düşüşe geçen vaka sayısı biraz arttı.

6 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
374 defa okundu.
Belçika’da düşüşe geçen vaka sayısı biraz arttı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Federal Sağlık Enstitüsü Sciensano, hastaneye yatışlar ve ölümler de azalma devam etsede, bu hafta vaka sayılarında hafif bir artış görüldüğünü açıkladı.

Sciensano’nun yayınladığı son rakamlara göre, geçen hafta koronaviris vaka sayısı ortalama günlük 435 kişi olarak açıklanırken, günlük enfeksiyon eğilimi, 27 Ağustos- 2 Eylül tarihlerindeki 7 günlük dönemde, 454 yeni vaka sayısı ile önceki yedi günlük döneme kıyasla % 3 arttı.

Pandeminin başlangıcından bu yana Belçika’da teyit edilen toplam vaka sayısı dün 87.825 olarak açıklanırken, toplam ölüm sayısı ise 9.906 oldu.

VRT radyosunda konuşan virolog Marc Van Ranst,” Yeni vakalardaki hafif artış, iki faktörün sonucu olarak son haftalarda görülen vakalarda bir platoya ulaşıldığını ve düşüşün sona erdiğini gösteriyor. İlk faktör turistlerin geri dönüşü. Geçtiğimiz haftalarda, genellikle Fransa ve İspanya gibi koronavirüsün daha fazla görüldüğü bölgelerden yüzbinlerce insan tatilden döndü. İkinci faktör ise korona yorgunluğu, bu durum önlemlere daha az uyulmasını sağlıyor ve vaka sayılarının artmasına neden oluyor” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime: , , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN