• Dolar Alış / Satış: 5.842 / 5.852
  • Euro Alış / Satış: 6.441 / 6.452
  • Bugün Görüntülenme: 1212
  • Dünkü Görüntülenme: 2866
  • Toplam Görüntülenme: 6913555

Belçika’da bugünden itibaren hava sıcaklıkları artıyor. Peki nasıl bir yaz yaşanacak?

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
622 defa okundu.
Belçika’da bugünden itibaren hava sıcaklıkları artıyor. Peki nasıl bir yaz yaşanacak?

Belçika genelinde bir süredir hüküm süren olumsuz hava şartlarına ve sağanak yağışlı hava kosullarına rağmen, bügünden itibaren hava sıcaklıklarının yükseleceği, yaz aylarının da oldukça sıcak geçeceği tahmin ediliyor.

Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü’nden (RMI), meteorolog Fabian Debal, yapılan son hava tahminlerine göre, bugünden itibaren beklenen güneş geri geliyor ve yava yavaş sıcaklık artışları ile birlikte yaz hissedilmeye başlanacak.

Meteorolog Fabian Debal, Belçika’da geçen sene yaşanan sıcak havaların bu sene de etkili olacağının tahmin edildiğini söyleyerek, önümüzdeki 3 aylık periyotta sıcaklıkların % 50 oranında mevsim ortalaması üstünde olmasının beklendiğini, % 30 oranında sıcaklıkların aynı seviyede kalabileceğini, % 20 oranın da da sıcaklıkların beklenenin altında olabileceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü’nden diğer meteorolog David Dehenauw’da, daha temkinli bir açıklama yaparak mevsimsel tahminlere dikkat edilmesi gerektiğini bu yüzden riks almamayı tercih ediyorum. açıklamasına yer verererk, sözlerini “Öyleyse bekle ve gör” diyerek sonlandırdı.

Belemtürk
Cihan Çöl

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN