• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1080
  • Dünkü Görüntülenme: 3150
  • Toplam Görüntülenme: 7273603

Belçika’da bu yıl 94 terör zanlısı havalimanı’nda yakalandı

8 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
487 defa okundu.
Belçika’da bu yıl 94 terör zanlısı havalimanı’nda yakalandı

Belçika’da geçtiğimiz sekiz ay içinde BelPIU’nin (Yolcu Bilgilendirme Birimi) çalışmasıyla 94 terör zanlısı havalimanın’nda ele geçirildi.

Belçika Kriz Masası veri kayıtlarına dayanarak Belçika basınında yer alan habere göre, tutuklanan terör şüphelileri arasında daha önce Suriye’ye seyahat eden yada bunu yapmayı planlayan “Yabancı Terörist Savaşçıları” adı verilen 40 kişi bulunuyor. Bu kişiler sorguları yapıldıktan sonra tutuklandılar.

Terör veya radikalleştikleri gerekçesiyle 54 kadın ve 100’ü aşkın erkek “Yabancı Terörist Savaşçının” hala aranmakta olduğu bildirildi.

Belçika Kriz Merkezinde bulunan yerel ve federal polis, devlet güvenliği, askeri istihbarat servisi ve gümrük uzmanlarından oluşan 37 kişilik bir ekip, Terör veya radikalleştikleri gerekçesiyle 54 kadın ve 100’ü aşkın erkek “Yabancı Terörist Savaşçının” hala aranmakta olduğunu bildirdi.

Belçika Yolcu Bilgilendirme Birimi (BelPIU)‘nin Belçika Kriz masasına 2018 yılı başından bu yana yolcuların 48 saat önceden isim listesini vererek ülke güvenliğine önemli katkı sağladığı, bu nedenle güvenlik taramalarının daha etkin yapıldığı bildirildi.

Belçika’da, 8 ay içinde 94 terör zanlısına ek olarak, insan kaçakçılığının yanısıra, 7 kişi adam kaçırma bağlamında ele geçirilirken, toplamda 120 tutuklama gerçekleştirildi.

Belemtürk Haber Merkezi
Cihan ÇÖL

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN