Belçika’da bir huzurevinde 110 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi.

17 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
947 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da bir  huzurevinde 110  kişide mutasyonlu virüs tespit edildi.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika medyasında yer alan habere göre, Batı Flanders’ın Houthulst kasabasındaki bir huzurevinde en az 110 kişide İngiltere’de mutasyona uğrayan koronavirüs vakası tespit edildiği bildirildi.

Belçika’da, Westhoek olarak da bilinen Batı Flanders sınır bölgesindeki Ypres’in kuzeyinde yer alan yaklaşık 9 bin nüfuslu Houthulst kasabasındaki De Groene Verte isimli huzurevinin 63 sakini, 38 çalışanı ve huzurevine yakın ikamet eden 9 engelli kişide mutasyonlu koronavirüs vakası tespit edildi.

Houthulst Belediye Başkanı Joris Hindryckx, konuyla ilgili olarak virüse yakalananlardan 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin hastanede tedavilerine devam edildiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Hindryckx, “Virüsün insanlara bu kadar çabuk bulaşması bizleri mutasyonlu bir virüs olabileceği konusunda endişelendirmişti. Mutasyonlu koronavirüsün huzurevine nasıl girdiği araştırılıyor. Sağlık ve Bakım Dairesi görülen virüsün mutasyonlu virüs olduğunu doğruladı” ifadelerini paylaştı.

Huzurevinde, salgının kaynağı araştırılırken, ekstra önlemlerin alındığı bildirildi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN