Belçika’da aranan 4 yaşındaki çocuğun Hollanda’da cansız bedeni bulundu.

18 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2414 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da aranan 4 yaşındaki çocuğun Hollanda’da cansız bedeni bulundu.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’da geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bakıcısı ile ortadan kaybolan 4 yaşındaki erkek çocuk Dean’ın Hollanda’da cansız bedenine ulaşıldı.

34 Yaşındaki bakıcının çoçuğu aileye geri bırakmaması üzerine, aile polise giderek çocukları için kayıp ilanı verdi. Bunun üzerine arama çalışmaları başlatan Belçika polisi, Hollanda polisinide bilgilendirdi.

Çocuk bakıcısı Dave de Kock

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü Belçika ve Hollanda polisinin birlikte sürdürdükleri aramalar neticesinde, 4 yaşındaki Dean’ın cansız bedeni Hollanda’nın Zeeland bölgesindeki Neeltje Jans Adası’nda bulundu.

Hollanda polis sözcüsü Willem van Hooijdonk, bakıcı Dave de Kock’un ise, çocuğun bulunduğu yere 120 kilometre uzaklıkta Utrecht şehri yakınlarındaki Meerkerk’te yakalanarak tutuklandığını açıkladı.

Yapılan araştırma sonucunda çocuk bakıcısı Dave De Kock’un 2008 yılında 2 yaşındaki üvey oğluna şiddet uygulayarak öldürmekten 10 yıl hapis cezası aldığı ve 2018 yılında cezasının sona erdiği ortaya çıktı.

Dean’in annesi Elke Verberckmoes ise, çocuk bakıcısı Dave De Kock’un, böyle bir suç işlediğinden haberleri olmadıklarını söyleyerek, “Bunları arama çalışmaları başlatıldıktan sonra öğrendik” sözlerine yer verdi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN