Belçika’da anne ve kızını öldüren cinayet sanığının yargılanmasına devam edildi.

2 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1906 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da anne ve kızını öldüren cinayet sanığının yargılanmasına devam edildi.

Belçika’nın Liege şehrine bağlı Herstal ilçesinde 24 Mart 2018’de birlikte yaşadığı Emine Yağmur(34) ile annesi Fatma Yağmur’u(54) boğazını keserek öldüren ve ardından Türkiye’ye kaçarak teslim olan Beytullah Altuner hakkında iki defa ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaya tutuklu sanık Altuner katılırken, sanık avukatı mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi. Altuner, mahkemede yaptığı savunmasında, Emine Yağmur’un evine çocuğunu almak için gittiğini belirterek, ” Türkiye’ye biletimi bile olaydan sonra aldım. Plan yapsam bileti önceden alırdım. Olay cinnet halindeyken gerçekleşti. Tasarlayarak öldürmedim. Öldürme kastım, niyetim, planım yoktu” iddialarında bulundu.

Altuner’in savunmasının ardından esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın 2 kişiyi “kasten öldürme” suçundan 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Savcı, sanık Altuner’in “mala zarar verme” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından da ayrıca 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savcı mütalaasına ilişkin beyanı sorulan Altuner, avukatının hazır olduğu duruşmada mütalaaya karşı savunma yapacağını söyleyerek süre talebinde bulundu. Müşteki avukatlarının beyanlarının alınmasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN