Belçika’da 7 yaşındaki Türk kız öğrenciye okulda ne oldu?

29 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5201 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da 7 yaşındaki  Türk kız öğrenciye okulda ne oldu?

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Sint-Niklaas şehrinde ilkokul öğrencisi 7 yaşındaki Türk kızı Suna A. ailesine yüzü ve vucudu yara bere içinde teslim edildi.

Ailenin Belemtürk’e anlattığı iddialara göre, geçtiğimiz Cuma günü 7 yaşındaki kızını sabah saat 08.00’de okula bırakan anne Bahar Bilici’yi, okul yönetimi öğlen saat 12.00-12.30 gibi telefonla arayarak, “kızınız Suna düştü. Durumu iyi. Yüzünde bir kaç çizik var. Gelirseniz iyi olur” diye bilgilendirdi.

Anne Bahar Bilici, iş yerindeki mesaisini yarıda bırakarak, kızının durumunu görmek için acilen okula gittiğinde gördükleri karşısında şok geçirdi. Kızının anlattıklarıyla, okul yönetiminin anlatıklarının uyuşmadığını söyleyen anne Bahar Bilici, kızını hemen AZ Nikolas hastanesine götürdü.

Hastane doktoru yaptığı incelemenin ardından yazdığı raporda, anne ve çocuğun verdiği bilgiler ışığında, 7 yaşındaki Suna’nın başka bir çocuğun vurmasıyla yere düştüğü ve düşme sonucu alnında şişme olduğu, sol yanakta, burun kemiğinde ve sol gözünün üstünde ayrıca iki dizinde ve alt bacak kısmında çizikler olduğunu belirtti. Anne Bilici, hastane raporunu okula ve ev doktoruna gönderdiklerini sözlerine ekledi.

Anne Bahar Bilici, “hastane doktoru polisleri telefonla arayarak hastaneye davet etti..Gelen polisler resmi tutanak tutmasada verdiğimiz ifadeleri not aldılar. Hastaneden ayrılan polisler okul yönetimi ile görüştüktüklerini ve 2-3 hafta içinde okul yönetiminin bizi arayacağını bildirdiler.

Tüm bu yaşananlardan sonra baba Ali Osman A. kızı Suna’nın yaşadıklarından sonra okula gitmek istemediğini, korktuğunu ve gece uykusundan sürekli ağlayarak uyandığını söyledi. Bu nedenle kızımın psikolojik desteğe ihtiyacı var diyen baba Alim, “psikolog doktordan randevu aldık. Aynı olayın diğer ailelerin yaşamaması için bu olaya sessiz kalmayacağız ve her türlü yasal hakkımızı kullanacağız” dedi.

Aile, başta Başkonsolosluk olmak üzere tüm yetkililerden olayın aydınlatılması için yardım beklediklerini dile getirdiler.

HASTANE RAPORU

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN