Belçika’da 2018 Yılı İnternet Üzeri Alışveriş Raporu Açıklandı

13 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1788 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da 2018 Yılı İnternet Üzeri Alışveriş  Raporu Açıklandı

Belçika’nın E- Ticaret Endüstri Federasyonu BeCommerce yaptığı araştırmaya göre, 2018 yılında internet üzerinden Belçika’da alışveriş rekoru kırıldı.

Belçika’da 15 yaş üstü insanların yüzde 90’ı yani 8.3 milyon kişi 2018 yılında E- Ticaret Endüstri Federasyonu BeCommerce’nin araştırmalarına göre, ortalama kişi başı 1.273 euro internet üzerinden alışveriş yaptılar.

Belçikalılar, 2018 yılında 97.17 milyon defa ineternetten sipariş yaparak, 10.67 milyar euro ödeyerek geçmiş yıllara göre yeni bir rekora imza atmış oldular.

Tatiller ve biletler

E- Ticaret Endüstri Federasyonu BeCommerce’nin yaptığı açıklamaya göre, internet üzeri harcamalar en fazla tatil rezervasyonları için yapıldı. Harcamaların neredeyse dörtte biri, tatil harcamaları için kullanıldı.

Uçak biletleri, oteller, konserler ve diğer etkinlikler yapılan harcamalar içinde en popüler olarak karşımıza çıkarken, bu sene en büyük artış oyuncaklar ve güzellik ürünleri oldu.

E- Ticaret Endüstri Federasyonu, önceden masa üstü ve dizüstü bilgisayarlardan yapılan internet siparişlerinin giderek yerini akıllı telefonlarla bıraktığını da bilgi olarak paylaştı.

Haber Merkezi

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN