• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1766
  • Dünkü Görüntülenme: 4032
  • Toplam Görüntülenme: 7624703

Belçika’da 20 hayvan barınağının ruhsatı iptal edildi

19 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
298 defa okundu.
Belçika’da 20 hayvan barınağının ruhsatı iptal edildi

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika hayvan haklarından sorumlu ve Başbakan Yardımcısı Ben Weyts’tin yaptığı açıklamaya göre, geçen yıl Belçika’da 20 hayvan barınağının ruhsatı iptal edildi.

Flaman Parlamentosu üyesi Gwenny De Vroe’nin soru önergesi ile gündem bulan konuyla ilgili Başbakan yardımcısı Ben Weyts, 20 hayvan barınağının ruhsatının iptal edildiğini buna karşılık olarak yeni 30 hayvan barınağına resmi ruhsat izni verildiğini açıkladı.

Flaman Parlamentosu üyesi Gwenny De Vroe, hayvan barınaklarının 2014 yılında bölgeselleştirilmesi nedeniyle, tüm hayvan barınaklarının kaliteli kontrollere tabi tutulmadığını söyleyerek,bunu düzeltmek için hızlı bir şekilde önlem alınması gerektiğini açıkladı..

Belçika basınına göre, Hayvan barınaklarında yaşayan hayvanların iyi koşullarda tutulup tutulmadıkları sıkı bir şekilde kontrol edilmelidir.

Flaman hayvan barınaklarıyla ilgili geçen yıl 90 şikayetin otuz birinin incelemeye alındığı, inceleme sonrası 8 suç dosyasının hazırlandığı, bunlardan ikisinin mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN