Belçika ve İngiliz polisi Gent merkezli insan kaçakçılığı yapan çeteyi çökertti

27 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1503 defa okundu. defa okundu.
Belçika ve İngiliz polisi Gent merkezli insan kaçakçılığı yapan çeteyi çökertti

Belçika ve İngiliz polisinin ortak çalışmasıyla Gent merkezli insan kaçakçılığı yapan 15 çete üyesi yakalanarak tutuklandı.

Geçtiğimiz Pazartesi günü insan kaçakçılığı yapan 15 kişilik çetenin lideri olduğu bildirilen Arnavut asıllı bir kişinin düzenlenen operasyonla Gent şehrinde yakalandığı bildirildi.

Yakalanan kişinin verdiği ifadeler doğrultusunda, salı günü İngiliz polisi ile ortak geniş çaplı yapılan operasyonlarda Gent şehrinde 8 ev aramasında 12 kişi, İngiltere’de 2 kişi ve Almanya’da 1 kişi olmak üzere toplamda 15 kişilk çete çökertildi.

Belçika medyasında yer alan habere göre, Gent şehrinde bir otelin de içinde olduğu “garantili ulaşım” teklifi ile 15 bin avro para karşılığı insan kaçakçılığı yapan çetenin, yolculuğun iyi sonuçlanmasını sağlamak için özel tekniklerin yanı sıra, otomobil yada kamyon şöförleri ile işbirliği yaparak, gizli bölmeler içinde insanları Arnavutluk’tan Gent bölgesine taşıdıkları belirlendi.

Federal Polis Doğu-Flaman bölümünden Patrick Willockx, çetenin 37 Arnavut göçmeni kaçak yollarla Belçika’ya getirdiklerinin tespit edildiğini fakat bu sayının daha fazla olduğunu düşündüklerini açıkladı.

Belemtürk Haber Merkezi

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN