• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2350
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351697

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi bir sonraki aşamayı çarşamba günü görüşecek

22 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
655 defa okundu.
Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi bir sonraki aşamayı çarşamba günü görüşecek

Belçika/Cihan Çöl / (Belemtürk) Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi, 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek olan bir sonraki normalleşme aşamasını görüşmek üzere 24 Haziran Çarşamba günü tekrar toplanacak.

Bu hafta sonu Brüksel’de parti yapan yüzlerce insanın görüntüleri şaşkınlık yaratmıştı. Belçika Güvenlik Konseyi’nin Çarşamba günü yapacağı toplantıda bu durumu gündemine alacağı bildirilirken, 1 Temmuz’da yeni normalleşmeyle ilgili alınacak kararların, başlangıçta planlanandan daha dikkatli bir yaklaşımla ele alınacağı düşünülüyor.

Belçika Sağlık Kurulu, Çarşamba günü görüşülecek yeni normalleşme süreciyle ve genel durumla ilgili Ulusal Güvenlik Konseyi’ne bir rapor sunacak. Toplantı SABAH saat 09: 00’da başlayacak ve sunulan raporlara göre, toplantı sonrası yeni normalleşme süreciyle ilgili alınan yeni kararlar, Belçika Başbakanı Sophie Wilmes tarafından açıklanacak.

Sosyal temas:

1 Temmuz yeni normalleşme süreci ile ilgili 1.5 metrelik sosyal mesafe ve her hafta değişimli olarak 10 kişiyi evlerde misafir etme uygulamasının masada tekrar ele alınması bekleniyor.

Etkinlikler:

Sosyal etkinliklerin bu yaz hangi koşullarda yapılabileceğinin toplantıda ele alınması beklenirken, ulusal festivallere yaz sonuna kadar izin verilmeyecek, ancak sokak partileri ve fuarlar gibi etkinliklerin belirli koşullar altında geçmesine izin verilebilir.

İbadethaneler, düğünler, cenazene törenleri vb. yerler için 100 kişilik sınırlama kararının 200 kişiye çıkarılması için bir fikir birliği olduğu bildirilirken, 1 Temmuz’dan itibaren 1,5 metre sosyal mesafeye uyan sinema salonları da açılabilir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN