• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2302
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351649

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi artan koronavirüs vakaları nedeniyle acil toplandı.

19 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
925 defa okundu.
Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi artan koronavirüs vakaları nedeniyle acil toplandı.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle bugün Federal ve Bölge komitelerini olağanüstü topladı.

Başbakan Wilmes, 23 Temmuz’da Belçika Ulusal Güvenlik Konseyinin bir araya geleceğini bildirdi.

Belçika Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü (Sciensano), Belçika’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının bir haftada yüzde 61 yükseldiğine dikkat çekerek, vaka sayısının 63 bin 706’ya yükseldiğini, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 9 bin 800’e ulaştığını duyurdu.

Belçika’da, son bir hafta içinde koronavirüs vaka sayısının % 61 oranında yükseliş göstermesi nedeniyle, Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi bugün Danışma Komitesi ile acil durum toplantısı düzenledi.

Bu sabah saat 10:00’da başlayan toplantı sonrası Belçika İçişleri Bakanı Pieter De Crem ve Sağlık Bakanı Maggie De Block, birlikte bir açıklama yaparak “Şimdilik katı korona önlemleri olmayacak. Artan Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle Ulusal Güvenlik Konseyi, mevcut durumu değerlendirmek için perşembe gününden önce bir araya gelmeye karar verdi. Mümkünse, henüz uluslar arası seyahat rezarvasyonu yapmadıysanız Belçika sınırları içinde kalmanızı tavsiye ediyoruz. Mevcut koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığı polis tarafından daha yakından izlenecek.” sözlerine yer verdi.

Uzmanlar, Ulusal Güvenlik Konseyinin tecrit politikalarında ilave gevşemeye gitmeyeceği; bu durumda 5’inci aşamaya geçilmeyeceğini tahmin ediyor.

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyinin 23 Temmuz’da yapacağı açıklama şimdiden merakla bekleniyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN