• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
 • Bugün Görüntülenme: 1674
 • Dünkü Görüntülenme: 5484
 • Toplam Görüntülenme: 7870437

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi 18 Mayıs’tan itibaren yeni kısmi normalleşme uygulamalarını açıkladı

13 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
902 defa okundu.
Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi 18 Mayıs’tan itibaren yeni kısmi normalleşme uygulamalarını açıkladı

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi’nin, 3 aşama olarak planladığı ve 4 Mayıs tarihinde başlattığı kısmi normalleşme sürecinin ardından bugün tekrar toplanarak yeni normalleşme sürecini görüştü.

Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, Ulusal Güvenlik toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek, 18 Mayıs’tan itibaren normalleşme süreci ile ilgili yeni alınan uygulama kararlarını açıkladı.

Belçika’da 18 mayıs’tan itibaren yeni uygulamalar şöyle:

 1. Okullar ilkokul 1. 2. ve 6. Sınıflar için açılacaktır. Anaokulları, orta, lise, üniversite ve yüksekokullar hala kapalı kalacaktır.
 2. Berberler ve Güzellik Salonları çalışanları ve müşterilerinin “Maske Takma Zorunluluğu” ve müşteriler arası 1,5 metre sosyal mesafeyi muhafaza etme ve randevu şartı ile açılabilecekler.
  (Müşteriye dergi, gazete ve yiyecek, içecek vermek yasaktır)
 3. En fazla 50 araçla toplanan pazar yerlerine çalışanların “Maske Takma Şartıyla” izin verilecektir. Pazar’a giden vatandaşlara ise maske takmak şiddetle tavsiye ediliyor.
 4. Sosyal mesafe kurallarına uymak şartıyla en fazla 30 kişilik seremoniler (cenaze, nikah…) yapılabilecektir, sonradan toplanıp eğlence veya kutlama, taziye yasaktır.
 5. Açık alanda gerçekleşen Spor dalları 20 kişilik grupları geçmeme ve başlarında antrenör olmak şartıyla tekrar antrenmanlar yapabilecektir, spor kafeteryaları kapalı kalacaktır!
 6. Kahvehaneler ve Restoranlar kapalı kalmaya devam edecektir.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN