• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1482
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880227

Belçika Türkçe Medya Birliği’ne Attıkları İftiralar Yakalarına Yapıştı.

4 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1194 defa okundu.
Belçika Türkçe Medya Birliği’ne Attıkları İftiralar Yakalarına Yapıştı.

Kamuoyunun dikkatine,

Belçika Türk toplumuna ‘Türkçe’ basın hizmeti veren bazı basın mensuplarının, basın adına farkındalık yaratmak, mesleki dayanışmayı sağlamak amacıyla, kısa adı BTMB olan ‘Belçika Türkçe Medya Birliği’ oluşturulmuştu.

Görüntülü, sesli ve yazılı ve internet ortamında haber yapan basın kuruluşlarının bir araya geldiği, bu kuruluş ‘Belçika Türk Toplumu’nda heyecan yarattı. Ancak her oluşumda olduğu gibi bu oluşuma karşı saldırgan bir tutum içerisinde olan bazı kişilerin, Belçika’da faal olan medya temsilcilerinin bilgi, birikim ve tecrübelerini zenginleştirmek, hizmet kalitesini artırmak adına kurulan bu oluşuma yönelik saldırı ve iftiraları da her geçen gün artarak devam etmiştir.

Halkımızın bilgi edinme hakkına katkıda bulunmaktan başka bir niyeti olmayan BTMB’nin birliğine yönelik sözlü saldırılar, daha sonra iftiraya kadar yönelmiştir. Birliğin dağılmasını hedefleyen art niyetli saldırılara karşı birlik halen ayakta durmaya devam etmektedir.

Ancak görüyoruz ki; vatansever, gazetecilerin birarada dört yıla yakındır hizmetini sürdürdüğü ‘BTMB’ye yönelik çirkin saldırılara bir yenisi daha eklendi. Kendinden sorunlu, psikolojik sorun yaşayan sözde iki gazeteci BTMB’ini FETÖ/PDY terör örgütü ile ilişkilendirmek için haince jurnallemeler yaptıkları, mahkeme kararıyla ifşa olmuştur.

Cumhuriyet Savcılığı ve Türkiye Adli makamlarından tokat gibi cevap geldi.
‘Belçika Türkçe Medya Birliği’ Başkanı Hüseyin Dönmez ve diğer birlik üyeleri mensuplarını terör örgütü ‘FETÖ’cü diye Türkiye adliye makamlarına (Uydurma sahte iddialarla) jurnalleyen AKTİF Tv Genel Yayın Yönetmeni Suat Bezeng ve ‘Yeni Haber Gazetesi’ Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Yusuf Çınal’ın iftiralarına Cumhuriyet Savcılığı ve Türkiye Adli makamlarından tokat gibi cevap geldi.

İftiracı gazeteciler Suat Bezeng ve Yusuf Çınal ifşa edildi.

Belçika’nın tek Türkçe radyosu GOLD FM’de, başarılı araştırmacı/gazeteci Fikret Aydemir’in hazırlayıp sunduğu ‘8. Gün’ programında geçen hafta masaya yatırılan gündemlerin en önemlisi idi. İftiracıların BTMB Başkanı ve üyelerine yönelik iftiralara Türkiye Adli makamlarının verdiği takipsizlik kararı oldu. Radyo da canlı yayında karar açıklanarak, iftiracı gazeteciler Suat Bezeng ve Yusuf Çınal ifşa edildi. Programa bağlanan

Bezeng şikayeti kabul etmek zorunda kaldı.

İki iftiracı sözde gazetecinin yalanları yakalarına yapıştı.
Zira Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcılığı tarafından yaptığı araştırmalar ve soruşturmalr sonucu başta BTMB Başkanı Hüseyin Dönmez olmak üzere BTMB üyesi hiç bir arkadaşımızın terör örgütü FETÖ/PDY ile ilişkisi olmadığına karar verdi.

Mahkeme kararını ilişikte sunmaktayız.

Mahkeme atılan iftira ve iddialara yaptığı 11 ayı aşkın inceleme sonucunda adı geçen Hüseyin Dönmez ve BTMB üyeleri hakkında yapılan soruşturmalarda, Hüseyin Dönmez ve hiç bir BTMB üyesinin terör örgütü olan FETÖ/PDY adlı örgütle ilişkileri olmadığına karar verildiğini belirtmekte.

Attıkları iftiralar yakalarına yapıştı. İftiralarıyla 11 aydan fazla devlet memurlarını meşgul ederek, araştırma giderlerine vesile olan bu kişilerin, devleti aldatmakla yargılanmaları gerekir.
Bu kişiler, derhal iftira attıkları kurumumuz ve şahıslardan ‘Özür dilemeleri’ gerekir. Bu özürlerini de kendi yayın organlarından ve tüm yayın organlarına yayınlamaları gerekir.

Bu iftiracıları ‘Belçika Türk Toplumunun’ vicdanına havale ediyoruz.
Kurumsal Kişiliğimize saldıran, başkan ve üyelerimize yönelik bu hain ve iftiracı tavırlarının, hesabını adliyede verecekleri dava hakkımızı saklı tutarak, kendilerini şiddetle protesto ediyoruz. Bizleri lekelemeye yönelik bu iftiralara cevap veren Adli makamlara da teşekkür ediyoruz.

Kim ne derse desin, bizler vatanımıza, bayrağımıza bağlı gazeteciler olarak, ‘Belçika Türk Toplumu ile birlikte, tüm Belçika toplumlarının kardeşlik ve barış ortamına basın hizmetimizle katkıda bulunmaya devam edeceğiz. hain ve yalancıları kamu vicdanına havale ediyoruz.
BTMB ADINA
Başkan Hüseyin Dönmez,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN