• Bugün Görüntülenme: 3068
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160282

Belçika sokaklarında silahlı saldırgan alarmı!

7 Ekim 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
998 defa okundu. defa okundu.
Belçika sokaklarında  silahlı saldırgan alarmı!

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Kortrijk şehrinde üzerinde silah olduğu görülen bir kişinin Kortrijk Vives Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne doğru yürüdüğü ihbarı üzerine, Belçika polisi hızlı bir şekilde 4 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversitenin çevresinde geniş önlemler alarak bölgeye keskin nişancılar yerleştirildi.

Günün ilerleyen saatlerinde polis, aradıkları kişinin Kortrijk’ten ayrılıp Waregem’e gittiği yönünde bilgi alınca, buradaki okullara saldırı olabileceğini düşünen polis, tüm ekiplerini komşu Waregem kasabasına kaydırdı. Tedbir amaçlı yaklaşık 12 bin öğrenci okullarda tutularak, okullara giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Daha sonra silahlı kişinin Kortrijk Avelgem belediyesindeki Sint-Jan Berchmanscollege okulu çevresinde görüldüğü ihbarı üzerine polis ekipleri hızlı bir şekilde buraya gelerek, silahlı saldırgan olduğu düşünülen kişinin Scheldemeerse parkına doğru yürüdüğünü gördü ve parka gelindiğinde üzerindeki silahla beraber yakalandı.

Yakalan zanlı ifade ve sorgu işlemleri için Kortrijk polis bürosuna getirildi ve üzerindeki silahın gerçek olmadığı anlaşıldı.

Belçika basını, saat 18:00 itibariyle okullarda tutulan öğrencilerin evlerine gitmelerine izin verildiğini açıkladı.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN