• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2546
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351893

Belçika, seyahat edilebilecek ülkeleri renk kodlaması ile tanımlayacak.

8 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1385 defa okundu.
Belçika, seyahat edilebilecek ülkeleri renk kodlaması ile tanımlayacak.

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Başbakan Sophie Wilmès Başkanlığında bugün toplananan hükümet yetkilileri riks taşıyan ve taşımayan ülkeleri renk kodlaması ile tanımlama kararı aldı. Toplantıdan Türkiye hakkında bir karar çıkmadığı gibi, Türkiye için kesinlikle şuan kırmızı renk kod tanımlaması yoktur.

Trafik ışığı renk kodu sistemi adı verilen uygulama ile, kırmızı ışıkla gösterilen yerler kesin seyahat yasağını kapsıyor. Kırmızı ışık rengiyle gösterilen ülkelerden geri döndüğünüz de iki hafta boyunca evinizde karantina da kalmak zorundasınız. Ayrıca 9 gün boyunca test yaptırmak zorundasınız.

Buna uymayanlar 4 bin euroya kadar varan para cezası ile 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Yeni bir koronavirüs salgınının yaşandığı ülkelerden dönenler için de zorunlu test ve zorunlu karantina uygulaması olacaktır.

Turuncu trafik ışığı renk kodu ile gösterilen ülkeler seyahat için önerilmiyor, bu ülkelerden birinden döndüğünüzde evinizde karantina da kalmanız önerilecek ancak bu zorunlu değildir.

Yeşil trafik ışığı renk kodu ile gösterilen ülkelere serbestçe gidip geri dönebileceksiniz.

Kırmızı Işıkla Gösterilen Ülkeler

Fillandiya, İrlanda, Malta, Norveç

Sarı Işıkla Gösterilen Ülkeler

Kıbrıs, Danimarka, Yunanistan, İzlanda, Portekiz, İspanya, Birleşik Krallık

Yeşil Işıkla Gösterilen Ülkeler

Almanya, Avusturya, Macaristan, İtalya, Luxsemburg, Letonya, Hırvatistan, Hollanda, Polanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn, Litvanya, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Slovanya, Romanya ve Slovakya

Tatile gittiğiniz ülkede koronavirüs salgınının aniden yükselmesi durumunda mümkün olduğunca içeride kalmanız, ellerinizi yıkamanız, sosyal mesafeye dikkat etmeniz ve en önemlisi maske takmanız şiddetle tavsiye ediliyor.

Belçika Dışişleri Bakanlığı web sitesin den renk kodları ile ilgili son genel bakış ve güncellemeler ile koronavirüs salgınının yükseldiği ülkeleri takip edebilirsiniz. Renk kodlarıyla ilgili güncellemeler 2 hafta da bir yapılacaktır.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN