• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1050
  • Dünkü Görüntülenme: 4994
  • Toplam Görüntülenme: 7628981

Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, “Paniğe gerek yok”

13 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
424 defa okundu.
Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, “Paniğe gerek yok”

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk ) Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, AB Konseyi’nin Coronavirüs ile ilgili olağanüstü toplantısı sonrası bir açıklama yaparak “Paniğe gerek yok” sözlerine yer verdi.

Sağlık Bakanı De Clock, “Şuanda Belçika’da coronavirüs taşıyan bir kişi tedavi altına alınmış olup, Avrupa ülkeleri genelinde 40 kişide coronavirüsü tespit edilmiştir”bilgisini paylaştı.

Kendisine ek önlemlerin gerekip gerekmediği sorulan Belçika Sağlık Bakanı, “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tavsiyelerine uyuluyor” dedi ve “üye ülkelerin aynı önlemleri almaları herkes için gerekli” dedi.

Toplantıya başkanlık eden Hırvatistan Sağlık Bakanı Vili Beroš, yapılan toplantının amacı birlik ülkeleri arasında bilgi paylaşımını iyileştirmek ve “Avrupa ülkelerinin, Coronavirus ile savaşmak için yeterli tıbbi malzemeye sahip olup olmadıklarını görmek için önem taşıyor” dedi.

Sağlık Komiseri Stella Kyriakides, üye ülkelerin çabalarını hızlandırmaları, hastanelerin kabul kapasitelerini artırmaları ve virüse karşı tespit ve koruma kaynaklarını artırmaları gerektiğini vurguladı.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN